• 30.05.2024 03:22

Чому зараз у Ніжині не видають продуктові набори від держави?

Чт, 2 Червня в 0:19

Станом на 31 травня 20 960 ніжинців отримали державну гуманітарну допомогу. Першу партію продуктових пакунків місто почало роздавати 28 квітня. Загалом, за весь цей період час роздача проходила у 21 пункті.

В тому числі, на комунальних підприємствах, у навчальних, медичних та соціальних закладах. У галузевому розрізі, продуктові пакунки отримали: 11 664 особи по лінії соціального захисту (отримувачі житлових субсидій); працівники медичних закладів – 1 156; працівники освіти – 5 520; працівники комунальних підприємств – 1 739; сім’ї загиблих, власники зруйнованого житла, багатодітні, прийомні та патронатні сім’ї, опікуни – 901 особа; жителі Кунашівсько-Переяслівського старостинського округу – 400 осіб.

Враховуючи, що у Ніжинській громаді проживає близько 69 тисяч мешканців, то продуктові набори отримала третина населення.

Чому не видають нині?

Не видають, бо всі отримані містом продуктові набори вже роздані!

Коли у місто поступить чергова партія гуманітарної допомоги, сказати важко. Аби отримати відповідну інформацію та роз’яснення, міський голова Олександр Кодола дав доручення підготувати листа з запитом на ім’я начальника Чернігівської військової адміністрації В’ячеслава Чауса. Обласна військова адміністрація займається розподілом державної гуманітарної допомоги по районах. Своєю чергою, районні військові адміністрації, забезпечують надходження допомоги в кожну територіальну громаду. А вже органи місцевого самоврядування організовують безпосередню роздачу продуктових наборів населенню.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №328 від 20.03.2022 року держава гарантує таку допомогу кожному в рамках державної підтримки населення в умовах воєнного стану.

«На жаль, ця допомога людям потрібна, — підкреслює міський голова Олександр Кодола. – У нас, дякуючи Богу та Збройним Силам України, немає активних бойових дій на території громади. Але ми, як і вся країна, відчуваємо наслідки повномасштабного вторгнення росії на територію України. На сьогодні багато людей втратили роботу, або отримують 2/3 заробітної плати, продовольчі продукти значно зросли в ціні. Звісно, ця допомога не врятує становище. Але вона підтримає людей».

Увага! Склад продуктових пакунків формується не в Ніжині. Він залежить від того, хто їх комплектував. Пакунки з продовольчими продуктами тривалого зберігання для жителів Чернігівської області формують Дніпровська та Рівненська області.

Наталія Сокіл для nizhyn.city

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На сцені було гаряче: у Ніжині відбувся благодійний концерт
На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *