• 26.05.2024 09:18

З «Азовсталі» мешканець Ніжинщини потрапив у полон: рідні полоненого бійця живуть надією на звільнення

Чт, 2 Червня в 0:28

ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ НАВЧАННЯ В СТОЛИЧНОМУ КОЛЕДЖІ УРОДЖЕНЦЯ СЕЛА ЩАСНІВКА БОБРОВИЦЬКОЇ ГРОМАДИ ВАДИМА СМОЛЯКА ПРИЗВАЛИ В 2020 РОЦІ НА СЛУЖБУ ДО ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ. МАТИ ТЕТЯНА БОРИСІВНА ДОСІ ЗГАДУЄ УРОЧИСТІ ПРОВОДИ СИНА В АРМІЮ, ЧАСТО ПЕРЕГЛЯДАЄ ФОТОГРАФІЇ З ТОГО ПАМ’ЯТНОГО ВЕЧОРА, А ОСТАННІМ ЧАСОМ ОБЛИВАЮЧИ ЇХ ГІРКИМИ СЛЬОЗАМИ.

– Після першого року служби Вадиму надали відпустку, –  радісний промінчик мелькнув у її очах, коли згадала ту зустріч із сином. – За рік служби подорослішав, змужнів, налився чоловічою силою, сформованим красенем став. Після відпустки стала дні рахувати до його «дембеля» – у кінці травня завершувалася його армійська служба. Але почалася ця клята війна…

Згорьована мати чи то вже виплакала всі сльози, чи вони стали їй нестерпно огидними, що раптом перестали з’являтися в її очах, тільки рука з великою хустиною продовжувала витирати вже майже сухі змарнілі щоки.

Мати, відчувалося, затиснула своє горе в кулак, і продовжувала розповідати про те, як довідалася в березні, що сина у складі його військової бригади направили на Донбас. Відтоді й телефонний зв’язок став рідкістю, а 7 травня він зовсім перервався. Мати і її дочка Юля, студентка столичного університету, по своїх каналах довідалися, що їхній Вадік перебуває в Маріуполі, потім і сам це підтвердив, де невдовзі і в оточення потрапив у «Азовсталі». Згодом знайомі родини Смоляків, та і сама мати, нібито впізнали в групі бійців, що виходили з оточення, пораненого Вадима. Рідні і горювали, й раділи, що живий. А тут і він сам прислав, невідомо яким чином, вісточку батьку Олександру, що він справді живий, але в полоні, яку часто показували окупанти, – то не його розгледіли рідні й знайомі.

У Маріуполі

Неабияк занепокоїлася мати, коли у списку полонених, що поширився в соцмережі, не побачила прізвище сина. Та завдяки колишньому командиру Вадима, коли він служив ще на Закарпатті, в соцмережі організоване спілкування батьків полонених з «Азовсталі». Вони повідомили своїм батькам, а ті надіслали вісточку й Смолякам, що бачать Вадима в концтаборі «Молодіжний» під Волновахою, коли їх виводять на прогулянку, але він в іншому бараку. Згодом мати Таня і сестричка Юля теж прочитали вісточку від Вадима, навіть з надією, що їх можуть обміняти на російських полонених, яких теж немало захоплено в полон. Тож і рідні полоненого бійця живуть тепер цією надією.

До війни Тетяна Смоляк працювала в Броварах контролером на великому товарному складі. Тепер не має можливості добиратися туди на роботу. Але й сидіти вдома без діла, без зарплати, теж не може. Тож влаштувалася на роботу в товариство «Земля і воля». Зараз працює здебільшого в городній бригаді, де вирощують городину для внутрішніх потреб, передусім для чотирьох стаціонарних і дванадцяти пересувних їдалень. Забирають на роботу з-під двору, туди ж і назад привозять автобусом господарства. Зарплата є, і між людьми легше горе переносити.

Григорій Загребля

speckor.net

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *