• 29.05.2024 07:49

​​​Звідки черпати сили і як бороти зневіру?

Пт, 3 Червня в 14:36

Слід припинити себе мучити питанням: “Коли закінчиться війна?”. Бо відповідь очевидна: “Тоді, коли буде наша перемога”. Життя продовжується.

Не треба ставити життя на паузу і казати: “Закінчиться війна – будемо жити”. Так ми втрачаємо сьогоднішній день, а в житті не можна ні дня втрачати, воно безцінне. Щодня потрібно думати: “Так, є виклики, але як прожити цей день найсвітліше, як вкласти у нього найбільше любові, доброї праці та стосунків?”.

Філософія життя на війні полягає в балансі – жити сьогодні, але з думкою про завтра. Прийняти, що завтра невідоме, але ми робимо все, що в наших силах. Маємо не тільки план А, але й план Б. А за потреби ми й В придумаємо. Ми не відмовляємось планувати і будувати майбутнє, зокрема довготермінові плани.

На війні точно будуть ситуації, коли ми щось програємо. Не буває війни, де виграєш усі битви. Але програти битву – не означає програти війну. Правда за нами, а тому і перемога теж.

Часом потрібно засвітити зорі собі самим у суцільній темряві. Потрібно мати щось, що не залежить від новин, щось всередині вас, що нагадує про цінності, про наш народ, про те, хто ми є і ким будемо. Це можуть бути слова, поезія чи пісні, які нас надихають. Важливо мати багато джерел натхнення.

Дія є сильним антидепресантом. Нам важливо не просто сидіти і гортати фотографії жахіть. Ми це побачили, і треба діяти, визначити своє місце в строю в цей час.

Є речі, які від нас не залежать. Важливо вміти це прийняти та не битись головою об стінку. Труднощі не перекреслюють можливість жити, любити, цінувати та творити життя. Якщо можемо передбачити певні труднощі, то будуємо варіанти, як запобігти цьому. Якщо це щось, що не від нас залежить, то просто живемо тут і тепер. Таким життя було завжди: з мужністю, любов’ю, правдою, втратами, горем.

Психологія

Схожі записи

У Польщі почали гірше ставитися до українців: чому бояться наших мігрантів
Фотограф показав орангутанга, який допомагав лісникові вибратися з річки
Юристи розповіли, хто в Україні може не платити судовий збір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *