• 21.05.2024 19:14

Чи варто жінкам готуватися до мобілізації?

Пт, 10 Червня в 11:46

Станом на початок 2022 року понад 20% службовців ЗСУ складали жінки. Захисник Батьківщини – почесна місія, яка не ділиться на стать. Зараз в Україні триває загальна мобілізація. То ж чи можуть призвати жінок? Які саме професії в пріоритеті?

Термін воєнного стану і загальної мобілізації в Україні був продовжений до 23 серпня 2022 року: у Командуванні Сухопутних військ ЗСУ наголосили, що поділ на “хвилі” – умовний, і наразі мобілізують переважно резервістів другої черги та людей з військовим досвідом.

Законом України “Про загальну мобілізацію” не передбачений обов’язковий призов жінок без їхньої згоди. Понад те, нагальної необхідності в цьому наразі – немає, зазначає воєнний репортер, ветеран АТО Денис Гойко.

Як зауважив начальник Чернігівського ОТЦК та СП полковник Олег Гончарук, в окремих випадках можлива мобілізація жінок за найбільш дефіцитними спеціальностями.

“Якщо говорити про поточну ситуацію в країні, то зараз немає потреби для обов’язкового призову на військову службу жінок, які перебувають на військовому обліку. В окремих випадках жінки можуть бути мобілізовані за найбільш дефіцитними спеціальностями: медичні, зв’язок, обчислювальна техніка, радіоелектроніка тощо, але слід зауважити, що станом на сьогодні жодна жінка не була мобілізована без її згоди. Поки що така необхідність не настала і ми мобілізуємо лише тих жінок, які добровільно висловили бажання вступити до лав захисниць України”, – наголосив він.

На даний час темпи призиву дещо сповільнилися, оскільки попередні показники виконані на 100%. 

“В ході третьої хвилі призиваються офіцери запасу – військовозобов’язані, які закінчили військові кафедри ВНЗ. Четверта хвиля мобілізації в Україні розпочнеться лише після того, як завершиться друга та третя – у разі, якщо бойові дії продовжуватимуться і буде потреба поповнення військовими фахівцями українських частин. Під час неї призову підлягають всі мешканці країни, які не мають обмежень за віком або за станом здоров’я”, – пояснює представник ТЦК.

До 24 лютого в Україні налічувалось близько 30 тисяч учасниць бойових дій. Станом на грудень 2021 року 22% від усього особового складу Збройних сил України складали жінки – тобто кожен п’ятий службовець. Причому з 57 тисяч жінок у лавах ЗСУ переважна більшість – 32 тисячі – мали саме військовий фах. 

Після початку повномасштабного вторгнення рф, точної статистики щодо кількості дівчат у ЗСУ, добровольчих батальйонах і Силах територіальної оборони немає. За словами заступниці Міністра оборони України Ганни Маляр, жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть підлягати призову на військову службу в окремих випадках та за найбільш дефіцитними для ЗСУ та інших сил оборони військовими спеціальностями. Йдеться саме про жінок-медиків, зв’язківців, фахівчинь у сфері обчислювальної техніки, радіоелектроніки, жінок-водіїв автотракторних (гусеничних) засобів, водолазів, механіків та монтажників авіамашин, картографів і топогеодезистів, спеціалісток із фотограмметрії та аерофотослужби, поліграфії, кінорадіомеханіки, працівниць харчової промисловості та фінансово-економічної сфери.

Отже, чинними планами мобілізації тотальний призив жінок не передбачений і можливий лише за власної згоди потенційної військовослужбовиці. Утім, кількість захисниць, які за власним бажанням стають до оборони, невпинно зростає.

Нагадаємо, у Мніоборони та Генштабі ЗСУ наголосили, що жоден боєць чи підрозділ Збройних сил і Сил ТрО не може бути висунутий на передові позиції без підготовки. Адже на найгарячіших ділянках фронту передусім мають діяти досвідчені, оснащені та фахові підрозділи.  

Джерело: За матеріалом Наталії Рогальської “СтопКор”

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Мобілізація в Україні. З 18 липня повістки почнуть розсилати поштою
Війна “відкрила” особисті дані: що про кожного призовника знають ТЦК
Чопські прикордонники викрили канал незаконного переправлення ухилянтів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *