• 23.05.2024 12:59

Землею користувалися безоплатно. Кошти до бюджету Ніжина не надходили…

Пн, 13 Червня в 10:50

Ніжинською окружною прокуратурою заявлено позов в інтересах Ніжинської міської ради про стягнення безпідставно збережених коштів під час користування земельними ділянками на суму майже 2 млн грн.

Заявленню позову передувало виявлення прокурорами факту безоплатного використання земельних ділянок, які розташовані на території Ніжинської міської ради, що призводить до ненадходження коштів до місцевого бюджету.

Так, упродовж тривалого часу, не набувши належних прав на земельні ділянки територіальної громади, суб’єкт господарювання використовував їх без достатніх правових підстав та не сплачував кошти за користування ними.

При цьому, статтею 67 Конституції України визначено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону. Таким чином, не сплачуючи за користування землею відповідач фактично збільшив свої доходи. Натомість територіальна громада втратила належне їй майно – кошти у сумі майже 2 млн грн.

Чернігівська обласна прокуратура

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *