• 20.05.2024 17:15

Створив 218 статей за 24 дні: ще одна інтелектуальна перемога викладача Ніжинського університету

Пн, 20 Червня в 12:32

Викладач Ніжинського університету Олександр Желіба знову переміг

З 22 квітня до 15 травня за підтримки ГО «Вікімедіа Україна» вперше в українській Вікіпедії проходила тематична кампанія «Тиждень здорового довкілля».

На фоні російського вторгнення в Україну, від якого страждає наша природа учасники й учасниці проєкту покращили висвітлення екології у онлайн-енциклопедії.

У межах Тижня здорового довкілля усі охочі могли створювати та покращувати статті на теми зміни клімату, забруднення навколишнього середовища та біорізноманіття.

Він є частиною міжнародного марафону WikiForHumanRights, який організовують Фонд Вікімедіа та Рада ООН з прав людини. Його мета — забезпечити доступ кожної людини до інформації про наше право на здорове довкілля.

У тематичному тижні взяли участь 10 людей, які створили 266 нових статей. В українській Вікіпедії🇺🇦 вперше зʼявилися статті про: Міжнародну конвенцію про захист рослин, екологічні наслідки російського вторгнення в Україну, втрату біорізноманіття, данську екологиню Інґер Андерсен, французьку біологиню Крістін Жан та багатьох інших захисниць і захисників природи.

У межах «Тижня здорового довкілля» учасники та учасниці також покращили вісім наявних статей: «Довкілля», «Міністерство охорони навколишнього природного середовища України (1991—1995)», «Список міністрів екології та природних ресурсів України», «Міністерство енергетики України», «Крейдова флора (заповідник)», «Лиманський Сергій Вікторович», «Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України», «Екологічні наслідки російського вторгнення в Україну (2022)».

Найактивнішим учасником «Тижня здорового довкілля» виявився Олександр Желіба (користувач Krutyvuss). Він створив 218 статей загальним розміром 2 883 693 байтів.

Олександр розповів нам про свою мотивацію участі у кампанії: «Я є співавтором посібників з громадянської освіти для закладів середньої та вищої освіти. Важливою складовою даної освіти є екологічна грамотність, цікавлюся цією проблемою понад 20 років. У “Тижні здорового довкілля” взяв участь вперше. Почав одну статтю, потім за нею потяглися інші…».

Сергій Іванюк, допис у групі Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *