Конкретних методик типу «приймайте контрастний душ, пийте риб’ячий жир — і буде щастя» не існує. Усі інструменти з розвитку сили волі досить загальні і вимагають терпіння.
1. Правильна мотивація. Люди так зациклюються на процесі, що забувають, заради чого вони взагалі почали щось робити. Неправильна установка веде до втрати мотивації. А без мотивації легше ігнорувати мету.
2. Постійний самоаналіз. Подумайте, наскільки добре ви себе знаєте. Проаналізуйте свої вчинки. Розберіть, що ви робите усвідомлено, а що — ні. Про що ви думаєте в такі моменти? Які ситуації найчастіше збивають вас зі шляху? Чим глибше ви будете аналізувати свою поведінку, тим краще будете контролювати свої імпульси — і зможете ефективно тренувати силу волі.
3. Правильний режим сну і мінімум стресу. Недосипання і стрес негативно впливають на ваш самоконтроль. Коли ви відчуваєте втому або невдоволення — сильніше хочеться потурати своїм примхам.
4. Фізична активність. Спорт сприятливо впливає на весь організм, включаючи головний мозок. Регулярні заняття сприяють виробленню сірої речовини і білої речовини. Завдяки цьому збільшується і розвивається префронтальная кора, яка відповідає за силу волі.
5. Мікроконтроль. Тренувати силу волі в цілому можна, навчившись контролювати себе в чомусь малому. Наприклад, постійно тримати пряму поставу або вести облік витрат. Такі маленькі виклики повільно, але впевнено привчають вас стежити за звичками. Звикнувши контролювати себе в малому, ви зможете взятися за щось більше.