• 25.04.2024 17:20

​​​​Як подолати страх зорового контакту: 7 порад

Сб, 19 Листопада в 13:15

Помічаєте, що вам буває складно дивитися у вічі співрозмовнику? А виявляється, це може впливати на те, як вас сприймає ваше оточення. Давайте це виправляти.

Відстежте ваші тригери. Визначте ситуації, коли зоровий контакт вам дається найскладніше. Можливо, вам важко тримати погляд із незнайомцями чи з тими, хто вищий за посадою? Побудьте в цьому моменті та подумайте, чому так відбувається.

Не кваптеся. Хороший зоровий контакт — це непросто. Усі, хто вміє його тримати зараз, колись цього навчалися. Дайте собі час, щоб освоїти цю соціальну навичку.

Практикуйтеся на самоті або з комфортними людьми. Перший варіант — підійдіть до дзеркала й заведіть розмову із собою, дивлячись у вічі своєму відображенню. Другий — практика з людьми, біля яких ви почуваєтеся безпечно. Головне, точно знати, що вас підтримуватимуть. 

Ставте невеликі цілі. Щоб досягти результату, потрібно йти невеликими, але впевненими кроками. Наприклад, однією з проміжних цілей може стати встановлення зорового контакту з колегою під час повсякденної розмови або з касиром у продуктовому магазині.

Проявіть ініціативу. Не чекайте, поки людина першою встановить візуальний контакт. Якщо ви потрапили до незнайомої компанії, виберіть когось, з ким хочете поспілкуватися, і переведіть погляд на нього, супроводжуючи цю дію доброзичливою усмішкою. 

Використовуйте правило 50/70. У статті Університету штату Мічиган йдеться, що підтриманню комфортної розмови може сприяти така пропорція: тримати зоровий контакт 50% часу, коли говорите, і 70% — коли слухаєте. 

Не відводьте погляд униз. Якщо тримати зоровий контакт стає некомфортно, відведіть погляд убік. Опущений погляд донизу може трактуватися, як те, що вам дискомфортно чи нецікаво.

Саморозвиток

Схожі записи

У Польщі почали гірше ставитися до українців: чому бояться наших мігрантів
Фотограф показав орангутанга, який допомагав лісникові вибратися з річки
Юристи розповіли, хто в Україні може не платити судовий збір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *