• 25.04.2024 06:38

​​​​Як позбутися стресу на роботі?

Ср, 23 Листопада в 15:58

Стрес з будь-якого приводу призводить до фізичної та емоційної втоми, що веде до вигорання та проблем зі здоров’ям. На роботі стресу не оминути. Але можна зменшити його кількість і вплив на здоров’я.

Не відкладайте. Якщо ви отримали декілька робочих завдань, розподіліть час для їх виконання і за можливості не відкладайте їх на завтра чи на невизначений час. Адже відчуття того, що роботи занадто багато і ви нічого не встигаєте, змушують вас стресувати. 

Робіть перерви. Ті, хто звик працювати без перерв, ризикують під кінець робочого дня стати менш ефективними, а в довгостроковій перспективі – ще й заробити вигорання. Втома за день накопичується, концентрація уваги зменшується, всі справи зливаються в один клубок, який накриває вас… Зробіть невелику перерву і одразу помітите прилив енергії.

Просіть про допомогу. Навчіться просити допомоги у колег або делегуйте свою роботу, якщо це відповідає вашим можливостям. Щоб справитися зі стресом, потрібно усвідомити, що ви не всемогутні і весь робочий процес не тримається лише на ваших тендітних плечах.

Знайте ціну. Щоб уникнути дисбалансу між віддачею роботі та винагородою, яку ви за неї отримуєте, важливо знати ціну собі як фахівцю. Чим краще ви будете розуміти, що отримують спеціалісти вашого рівня на ринку праці, тим легше буде правильно реагувати на критику керівника чи відмовитися від додаткових завдань. 

Знайдіть сенс. Важливо розуміти, де ви знаходитеся і для чого. Ви отримуєте більше задоволення від роботи та менше втомлюєтеся, коли знаєте, що робите щось корисне, що робота відповідає вашим переконанням та здібностям.

Саморозвиток

Схожі записи

У Польщі почали гірше ставитися до українців: чому бояться наших мігрантів
Фотограф показав орангутанга, який допомагав лісникові вибратися з річки
Юристи розповіли, хто в Україні може не платити судовий збір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *