• 26.05.2024 08:35

Цифри, підрахунки та фінанси: інтерв’ю з бухгалтером Ніжинського університету – Вікторією Бережняк

Нд, 16 Липня в 9:14

16 липня – День бухгалтера. Дана професія є затребуваною у кожній сфері суспільного життя, бо кожен вид діяльності потребує точного розрахунку руху грошових коштів. Знання нормативних документів, професійність, наполегливість, уважність, сучасність, знання комп’ютерних програм – це лише декілька якостей, якими повинні володіти гарні бухгалтери.

Журналісти MYNIZHYN поспілкувалися з бухгалтером Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Вікторією Бережняк та з’ясували, чому варто обрати цю професію, що є вирішальним критерієм у роботі бухгалтера та на скільки складним є даний фах.

– Чому Ви обрали саме цей фах? Що вплинуло на Ваш вибір?

– Я обрала собі цю професію за порадою батьків. Мені подобається рахувати. Ще з дитинства любила заповнювати якісь папери. Думаю, що вчитися цій справі потрібно все життя, і рада, що підприємство, де я працюю, дає всі можливості постійно розвиватися, навчатися новому, підвищувати рівень своїх знань. Бухгалтер повинен вміти передбачати, важлива також точність у підрахунках. Бухгалтер – це професія для людей, котрі мислять логічно, для тих, хто вміє та не боїться ухвалювати рішення, хто здатен слухати і чути.

– Ваш перший робочий день. Що Вам найбільше запам’яталось?

– Пам’ятаю. І ось він – перший день: незнайомі й надто дорослі люди навколо, перше керівництво, перше власне робоче місце і багато запитань про все, що відбувається. Не скажу, що було страшно, але відчуття відповідальності, важливості, покладених обов’язків було… Все перемішалося в голові.

– Що, на вашу думку, найважче у роботі бухгалтера?

– Найважче – зміни законодавства, які потрібно моніторити фактично кожен день. Зміни відбуваються постійно. Чесно кажучи, коли іноді читаєш норму законодавства і думаєш, що вона чинна, а потім заходиш на спеціалізований сайт і вже виявляється, що вже давно є внесені зміни. Бухгалтер – це і гарний юрист.

– Чи буває емоційне вигорання від праці? Як справляєтесь з ним?

– Цифри, підрахунки, фінанси – кожен день папери, ведення обліку та вимоги податкової звітності. Так, робота бухгалтера дійсно має велике емоційне напруження: законодавство змінюється так швидко, що ледь встигаєш читати нові закони. Пропустиш щось – і вже звіт з помилками.  Тому справжній бухгалтер повинен бути холоднокровним. Менше перейматися в емоційному плані, виконувати свою місію з холодним розумом. Отже, справжній бухгалтер повинен бути гарно обізнаним у новинах, а також у законодавстві, зміни якого потрібно відслідковувати кожен день і все буде добре.

– Якщо повернути час, коли ви обирали фах, чи обрали б інший?

– Я зовсім не шкодую про те, як склалося життя, і куди мене завела доля. Якби повернути час назад, я б нічого не змінила, адже на кожному етапі життя я здобувала ті знання, які мені були потрібні. Я не шкодую про здобуту професію. Це досвід, це спілкування з людьми, це вміння домовлятися, це вміння навчатися. Загалом, люблю вчитися, адже це завжди щось нове, цікаве.

– Робота бухгалтера вимагає великого психологічного навантаження та зосередження. Чи можете Ви абстрагуватись від роботи вдома?

– Роботу бухгалтера треба любити, не думати, що ти йдеш на каторгу, а навпаки – працювати у своє задоволення. У протилежному випадку – в тебе ніколи не зійдеться баланс, ти ніколи не знайдеш похибку у звіті. Від цього треба «кайфувати». Це неймовірні емоції, коли по закінченню місяця, в тебе все гарно зійшлося. Робота дійсно важка, але понервувати можна лише по дорозі додому, а вдома – ти усміхнена і спокійно займаєшся домашніми справами зі своєю родиною.

– Чому сьогодні варто обрати саме цей фах?

– Бухгалтер – одна з найвідповідальніших професій, адже саме в руках цих спеціалістів знаходиться документація з фінансової частини кожного бізнесу. Бухгалтер – професія затребувана. Скільки б не минуло часу, як би не змінювався світ, бухгалтери будуть потрібні до тих пір, поки будуть існувати економічні відносини. Зрештою, хороший бухгалтер завжди зможе знайти собі роботу та гідно заробляти. Якщо ви прагнете стабільності, якщо вам не чужі цифри, якщо вам хочеться мати відношення до великих справ і ви готові до постійних викликів, то вам сюди.

– Чи траплялися за час роботи якісь курйозні ситуації? Наведіть декілька.

– На жаль чи на щастя, курйозних випадків не пригадаю, бо цифри та аналітика в нас постійно скурпульозно перевіряються. Іноді доводиться кілька годин шукати 1 гривню. У бухгалтерії не може бути великих помилок, бо кожна помилка рано чи пізно заявить про себе.

– Що б Ви хотіли побажати колегам по професії?

– Хочу побажати, щоб робота завжди була в радість. Нехай баланси, річні звіти та стоси документів і відомостей не зможуть зробити ваше життя нудним і одноманітним. Завжди знаходьте в усьому позитив і радійте життю, роботі та спілкуванню. Нехай праця приносить неймовірне задоволення і матеріальні блага. Нехай розрахунки будуть правильними, а доходи перевищують витрати! Бажаю жити в гармонії та в балансі! Позитиву вам, мудрості та розуміння і з колегами, і з керівництвом! Щастя, здоров’я і гарного настрою!

Спілкувався Олександр Воронуха

Май Ніжин

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *