• 26.05.2024 09:04

Ніжинець Вадим Ващенок перебуває у шпиталі після важкого поранення

Пн, 31 Липня в 11:33

ДАЙ, БОЖЕ, ШВИДКОГО ОДУЖАННЯ: фельдшер з Ніжина Вадим Ващенок, якого президент нагородив орденом, нині перебуває у шпиталі після тяжкого поранення

Кілька днів тому Ніжинський інформаційний простір облетіла приємна новина: з нагоди Дня медичних працівників орденом “За заслуги” III ступеня відзначено фельдшера бригади Ніжинської станції комунального некомерційного підприємства “Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Чернігівської обласної ради Вадима Ващенка.

Журналіст Nizhyn Post вирішила скористатися даним інформаційним приводом і поспілкуватися з вказаним медпрацівником. Але це виявилося не так просто…

Завдяки головному фельдшеру бригади Ніжинської станції КНП “Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Наталії Демченко ми дізналися, що зараз її колега перебуває у шпиталі через поранення, яке отримав на фронті. Кілька місяців тому він записався добровольцем до лав ЗСУ. Хоча мав бронь.

“Він у нас дуже добрий, чуйний і надійний. Таких зараз мало”, – коротко охарактеризувала колегу та підлеглого пані Наталія.

Хотілося б додати – а ще дуже привітний, делікатний та приємний у спілкуванні. Це відчувається навіть по телефону.

Поспілкуватися віч-на-віч з Вадимом Миколайовичем ми домовилися пізніше, за першої же нагоди, коли він повернеться до рідного Ніжина. А поки що він знайшов для нас кілька вільних хвилин між медичними процедурами.

Наразі Вадим Миколайович перебуває у шпиталі після тяжкого поранення в руку. Його він отримав під час виконання бойового завдання на Куп’янсько-Лиманському напрямку. Там зараз дуже “гаряче”.

Незважаючи на поранення, настрій у Вадима Миколайовича такий же бойовий. Вже рветься додому. Адже рідні стіни лікують найкраще від усіляких пігулок. А потім, якщо дозволять лікарі, хоче повернутися у медичний стрій…

Вадим Ващенок пішов на війну добровольцем у березні поточного року.

“Бо розумів, що там я набагато корисніше, ніж у Ніжині. Тому прийняв таке рішення. Хоча воно було нелегким. Певний час я вагався”, – зазначає Вадим Миколайович.

І це зрозуміти можна: щоб піти на війну, коли тобі лише 21 рік, а життя, по суті, тільки розпочинається, треба мати неабияку мужність і сталевий характер. Виявилося, що ці якості Вадиму Ващенку притаманні. Як і тисячам інших українських юнаків та дівчат, які стали на захист рідної землі.

За фахом Вадим Ващенок фельдшер. Має диплом про закінчення Ніжинського медичного коледжу. Три роки пропрацював на Ніжинській станції КНП “Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”.

Чому обрав саме таку професію? З дитинства мріяв допомагати людям. У сім’ї – Вадим перший та єдиний медик. Мати Ірина Петрівна та батько Микола Іванович вибір сина підтримали. Всіляко підтримують його починання і зараз.

Чи змінила війна, яку побачив і відчув зблизька, його свідомість? Так, змінила. Скоріше, повністю перевернула: збагнув, що життя – то надо велика цінність для людини. Воно таке несподіване та крихке.

Чи було страшно? Було. На “нулі” щомиті ходиш, як по лезу бритви. Будь-якої хвилини може статися непередбачуване.

Чи виникали психологічні проблеми? Звичайно. У будь-якої нормальної людини на війні ломається психіка. Але зі слів Вадима Миколайовича, він спокійніше сприймав деякі речі, ніж його старші товариші. Молодість все ж бере своє. Коли потрапив до шпиталю, перші дні реагував на гучні звуки у лікарні та за вікном. Зараз потрохи оговтується, звикає до тиші.

Чи знав, що отримає державну нагороду? Ні, не знав. Почув, як і всі, в новинах. Це стало для Вадима Миколайовича повною, але дуже приємною несподіванкою. Стільки привітань він не приймав за все життя!

Окрема подяка – колегам з Ніжинської станції КНП “Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”, генеральному директору Ігорю Даниленку, який завжди перебуває на зв’язку з ніжинськими колегами і намагається допомогти, чим може.

Чи вважає Вадим Ващенок себе героєм? Ні, він просто сумлінно виконує свою роботу. Поважає людей. Як справжній медик, переймається здоров’ям та життям кожного пацієнта і тих, хто потрапив у складну ситуацію.

Навесні минулого року, у селі Велика Дорога, через ворожі обстріли п’ятеро людей отримали до 70% опіків тіла. Міст між Талалаївкою та Ніжином вже був зруйнований. Медичну допомогу постраждалим людям надавав місцевий фельдшер – за це йому пошана та подяка. Але своїми силами впоратися він не міг: поранені потребували термінової госпіталізації.

Фельдшер Вадим Ващенок, який тоді перебував на зміні, вдвох з дівчиною-волонтеркою, не замислюючись, на свій страх і ризик вирішили влаштувати рятувальну операцію. Це рішення прийшло спонтанно. Вони рвонули у саме пекло…

Людей дивом вдалося врятувати. Вони були голі, босі, поранені та перелякані. Після надання невідкладної медичної допомоги рушили до Ніжинської центральної міської лікарні, а дорогою підбадьорували постраждалих, як могли, хоча в самих у душі вирував емоційний хаос…

Це було одне з перших випробувань, яке Вадим Ващенок пройшов з гідністю. Потім були фронт і справжні бойові завдання…

Державні нагороди так просто не дають. Вадим Миколайович орден заслужив. З чим ми його щиро вітаємо! Зичимо міцного здоров’я і найшвидшого одужання!

Сподіваємось на теплу зустріч за чашкою кави. Впевнені: Вадиму Миколайовичу є багато про що розповісти. І буде. Особливо після нашої Перемоги…

Спаси, Боже, кожного нашого захисника! Хай повертаються додому живими та здоровими!

Автор: журналіст Nizhyn Post Вероніка Грицова
Фото надано В. Ващенком

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *