• 24.04.2024 17:30

Ексочільник ВЛК у Чернігові, в якого знайшли майже $1 млн, через суд вимагає підвищення пенсії

Сб, 24 Лютого в 11:27

Колишній очільник Чернігівської обласної ВЛК Ігор Кодовбецький, в якого правоохоронці знайшли майже один мільйон доларів США готівкою та понад 22 тисячі євро, близько місяця тому подав позов до суду щодо перерахунку своєї пенсії. Він щиро вважає, що йому незаконно встановили максимальний розмір пенсії не більше десяти прожиткових мінімумів, для людей, які втратили працездатність. Це, станом на лютий 2024 року, 23 610 гривень.

Про це йдеться у відповідній ухвалі Чернігівського окружного адміністративного суду від 17 січня, яку виклало «Суспільне».

Тоді суд прийняв позовну заяву до розгляду. У ній Кодовбецький, зокрема, просив:

«Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо обмеження пенсії максимальним розміром, що не перевищує десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області з 01.11.2023 здійснити перерахунок та виплачувати позивачу пенсію без обмеження максимальним розміром, що не перевищує десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність».

Він обґрунтовував свою позицію тим, що при перерахунку раніше призначеної пенсії нібито не має допускатися звуження змісту та обсягу соціальних гарантій.

У 2023 році Кодовбецький також судився щодо перерахунку розміру пенсії. Тоді Чернігівський окружний адмінсуд визнав протиправною відмову ГУ Пенсійного фонду в Чернігівській області в перерахунку та все ж зобов’язав його провести на підставі оновленої довідки від ТЦК та СП.

У 2021 році Кодовбецький судився з департаментом соцполітики Чернігівської міськради щодо виплати йому недоплаченої частини щорічної разової грошової допомоги як інваліду війни за 2020 рік у розмірі 8 306 гривень. Кодовбецький отримав 3160 гривень, а хотів отримати 11466 гривень. Суд вирішив стягнути ці кошти з департаменту соцполітики Чернігівської міськради на користь Кодовбецького.

В останній електронній декларації за 2020 рік, яку Кодовбецький подав після звільнення зі Збройних Сил у 2021 році, він задекларував придбаний у 2020 році автомобіль Toyota RAV-4 того ж року випуску.

Про це йдеться у декларації, цей автомобіль тоді коштував майже 800 тисяч гривень.

Водночас свої доходи за той рік чоловік вказав на рівні 640 467 гривень. Зокрема мова про 271 313 гривень зарплатні в обласному ТЦК та СП, 3 306 гривень відсотків з «ПриватБанку», 25 472 гривні пенсії, 4 979 гривень за надання майна в лізинг, 7 436 гривень соціальних виплат, а також 229 172 гривень доходу від продажу нерухомості та 98 789 гривень іншої зарплатні.

Нагадаємо, що під час обшуків у колишнього голови Чернігівської обласної ВЛК в одній з його квартир у Києві виявили майже 1 мільйон доларів. За даними слідства, колишній посадовець спільно з невстановленими на даний час службовими особами ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП, які уповноважені вирішувати питання щодо визначення ступеня придатності до військової служби, сприяв мешканцям Чернігова в ухиленні від призову на службу під час мобілізації. Він одержав від військовозобов’язаного 5 тис доларів США за визнання його непридатним до військової служби за станом здоров’я, з виключенням з військового обліку.

Також з’ясувалося, що у Печерському військкоматі Києва протягом 2022—2023 років могли безпідставно списати з військового обліку щонайменше 24 офіцерів запасу. Журналісти посилаються на результати перевірки Військової служби правопорядку, які отримали у своє розпорядження на умовах анонімності. Списані чоловіки нібито мали звання від молодшого лейтенанта до майора.

ua.news

Схожі записи

Воїн із Шостки, який проходив лікування на Чернігівщині, Віталій Шумей заговорив
Врятував 14 життів: Захисника з Чернігівщини нагородили нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ
Під храмом на Чернігівщині оселилися змії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *