• 16.07.2024 14:18

Молоді в Україні видаватимуть сертифікати на купівлю книжок — Зеленський підписав закон

Вт, 18 Червня в 12:57

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає видачу книжкових сертифікатів 18-річним українцям або батькам при народженні дитини.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Вже цього року українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат в «Дії» на електронні / паперові / аудіальні / для осіб з порушенням зору книжки. Сертифікат діє протягом року з дня досягнення громадянином України 18-річного віку.

Вартість сертифіката становить 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому надається допомога. Зараз — на суму 908 гривень.

Така ж допомога надається при народженні дитини — одному з батьків або інших законних представників дитини протягом року з дня народження дитини.

«Так виділені гроші з рахунків нашої молоді перейдуть на підтримку українських видавців. Як-то кажуть, всім буде щастя: і юні українці отримають книжки українською мовою за власним вибором, і видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5 -2 млн примірників», – прокоментувала заступниця голови профільного комітету Євгенія Кравчук.

Після уточнень в законі також запрацюють субсидії для відшкодування оренди для приміщень книгарень.

Як зазначається, всі виплати вже передбачені в бюджеті, тож додаткових витрат з державної казни не буде.

Громадське

Схожі записи

Мобілізація в Україні. Що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для “ухилянтів”
Брав 10 тис. грн за відгул: затримано одного з командирів судна ВМС ЗСУ
Військовослужбовця застрелили при спробі перетину кордону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *