• 16.07.2024 14:03

У Міноборони відповіли, чи влаштує прикордонників електронний військовий квиток у Резерв+ під час виїзду з України

Нд, 7 Липня в 4:53

Електронний військовий квиток є абсолютно ідентичним паперовому, його можна пред’являти, зокрема, при перетині кордону, запевнили в Міноборони

Людина, яка оновлює свої дані через “Резерв+”, виконує норму закону.

Оновлення персональних даних за допомогою мобільного застосунку “Резерв+” є достатнім для виконання вимог закону про мобілізацію, який набув чинності від 18 травня. А згенерований в електронному вигляді у “Резерв+” військово-обліковий документ у вигляді QR-коду у всіх випадках може служити заміною паперовому документу. Українці можуть впевнено користуватися електронним “воєнником”.

Електронний документ є абсолютно ідентичним паперовому документу, його можна пред’являти всюди за вимогою, зокрема при перетині кордону. На цьому наголосив речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі національного телемарафону. 

“Людина, яка оновлює свої дані через “Резерв+”, виконує норму закону”, – зазначив він.

Водночас Лазуткін нагадав, що військово-лікарську комісію під час військового стану потрібно проходити раз на рік.

“Про це треба пам’ятати, тому що у мирний час – раз на п’ять років така норма діє, але зараз ми, на жаль, живемо в умовах війни, що триває”, – додав речник.

У Держприкордонслужбі України раніше наголошували, що мобільний застосунок “Резерв+” можна використовувати для перетину кордону. Однак у додатку мають бути відмітки про зняття з військового обліку або про відстрочку. Прикордонники ретельно перевіряють всю інформацію.

Коли Резерв+ каже йти до ТЦК?

Тільки у двох ситуаціях. У першому випадку до ТЦК треба йти, якщо людина не має відмітки про те, що перебуває на військовому обліку у реєстрі “Оберіг” або дані внесені некоректно. У другому випадку до ТЦК йдуть, якщо зафіксовані порушення військового обліку. В обох випадках слід особисто з необхідними документами прийти до ТЦК.

Резерв+ отримає мітку і є найпопулярнішим серед українців

У застосунку Резерв+ невдовзі з’явиться офіційна мітка, яка підтверджує, що оновлення даних громадянином відбулося успішно. У Міноборони пояснили, що якщо українець передуває за кордоном і отримає дату оновлення своїх даних – вважається, що свій обов’язок він виконав. Раніше у Міноборони підтвердили, що саме через Резерв+ громадяни найчастіше оновлюють дані про себе. Такий спосіб став серед українців найпопулярнішим і ним вже скористалися понад 2,6 мільйона громадян – попри міфі, які підживлюють у частини українців недовіру до застосунку.

В Міноборони нагадали, що з 18 червня військово-обліковий документ у “Резерв+” отримав таку саму юридичну силу, як і паперовий військовий квиток чи тимчасове посвідчення. Тому його копію можна використовувати у всіх ситуаціях, де це необхідно. Наприклад, при прийомі на роботу або отриманні послуг у ЦНАП.

Своєю чергою, юрист Ігор Баранников наголосив. що поява електронних документів стала “величезним кроком уперед” у сфері військового обліку.Принаймні після того, як у додатку “Резерв+” з’явився електронний військовий квиток, працівники ТЦК та СП не зможуть, як раніше, займатися свавіллям та вилучати документи у військовозобов’язаних, вважає він. 

Інформатор

Схожі записи

Мобілізація в Україні. Що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для “ухилянтів”
Брав 10 тис. грн за відгул: затримано одного з командирів судна ВМС ЗСУ
Військовослужбовця застрелили при спробі перетину кордону

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *