• 28.06.2026 14:53

У Ніжині встановлять меморіальну дошку загиблому рятувальнику

Чт, 22 Вересня в 14:18

19 вересня 2022 року родина загиблого В’ялого Анатолія звернулася до міського голови, щодо встановлення на будівлі ЗОШ №10 меморіальної дошки. У цій школі навчався загиблий герой.

В’ялий Анатолій Анатолійович — рятувальник ДСНС, який до останнього перебував на своєму бойовому посту. Загинув у ході самовідданих дій при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України під час російського вторгнення в Україну.

Народився 29 серпня 1988 року в м. Ніжині Чернігівської області. В ДСНС України перебував з 2008 року. З першого дня повномасштабного вторгнення рф Анатолій В’ялий узяв участь у бойових діях. Під час загибелі знаходився на посаді інструктора-рятувальника пошуково-рятувальної групи пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Прапорщик служби цивільного захисту В’ялий Анатолій Анатолійович 23 лютого 2022 року заступив на бойове чергування щодо пошуково-рятувального забезпечення в єдиній системі проведення авіаційних робіт з пошуку, рятування та пожежогасіння на аеродромі «Ніжин».

Уночі 24 лютого з боку російської федерації розпочався масований ракетний обстріл по об’єктах інфраструктури міста Ніжин. Ворог ударив по командно-диспетчерському пункту, щоб унеможливити або ж ускладнити зліт та посадку українських літаків. Не залишаючи свій пост, Анатолій В’ялий гідно та сміливо продовжував виконувати свої посадові обов’язки. Проте, пряме влучання крилатої ракети типу «Калібр» сталося близько 5:30 ранку. Ворог поцілив у командно-диспетчерський пункт. Була дуже сильна вибухова хвиля. Двері і вікна одразу повилітали. У будівлі розпочалася масштабна пожежа. Стіни падали і руйнувалися на очах. Ракетне паливо дуже їдке, отруйне і через кілька хвилин тим, хто залишився під уламками, стало дуже важко дихати. Анатолій В’ялий — мужній герой, від отриманих травм загинув на місці події (інформація про героя взята з офіційної сторінки ДСНС).

Анатолій Анатолійович був посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Вічна пам’ять герою!

uezd.com.ua

Схожі записи

Петиція за порятунок річки Остер набрала необхідну кількість голосів
Інну Зінченко призначили директоркою Ніжинського фахового медичного коледжу
Ніжинський воїн: рік після повернення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *