• 28.06.2026 13:42

У Чорнобильській зоні зберігатимуть радіоактивні відходи з Росії: повертають після переробки

Нд, 28 Лютого в 12:38

У Чорнобильській зоні готуються до зберігання відходів з українських станцій, які перероблюють в Росії. Відпрацьоване ядерне паливо привозитимуть назад.

Джерело:Екополітика

Це передбачено угодою між урядами України та РФ, яка була підписана ще у 1993 році.

Представники Державного агентства з управління зоною відчуження сподіваються, що на весні відбудуться тендери на будівництво сховища.

В березні почнемо відкривати тендерні пропозиції, на початку літа оголосимо переможця і почнемо укладати угоди,
– сказав перший заступник голови Агентства Андрій Пляцко.

Він також додав, що сховище буде приймати оскловані високоактивні радіоактивні відходи.

Агентство ще у квітні минулого року затвердило проєкт будівництва сховища для зберігання високоактивних радіоактивних відходів, які будуть повертати з Росії після переробки відпрацьованого ядерного палива з українських атомних станцій.

Сховище гарантуватиме радіаційну безпеку, запевняють посадовці. Воно буде розраховане на 100 років.

Автор: Ярослав Голобородько

Схожі записи

Запрацювала платформа “Додому” для українців за кордоном: що вона пропонує ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ
Україна отримає понад €1 мільйон на захист культурної спадщини та відновлення
“Немає іншого вибору”: жителів Польщі закликають готуватися до війни з Україною, а не Росією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *