
Незвичне явище, що утворилося біля шлюзу ніжинської річки Остер, обговорюють вже обговорюють в інтернет-мережі.
У спільноті Наш Город Нежин Тетяна Савченко опублікувала інформацію та додала фото, на яких видно приблизно однакові за розміром (діаметром 20-30 см) круги з льоду, що рясно услали водне полотно та нагадують білі семетричні тарілки, повідомляє ВКорінь.
“Річка Остер. Шлюз. От що відбувається після зливу в річку каналізаційних відходів. Запах відповідний. Знайти б того кому «подякувати» за такий вклад в добробут міста!”, – йдеться у повідомлені.
Журналісти нашого видання вирішили розібратись у даній ситуації та з’ясувати, з чим же насправді пов’язане це явище.
Промоніторивши інформацію в інтернеті, з’ясували, що ідентична ситуація 2017 року вже траплялась біля дамби на полтавській річці Ворскла. На фото видно схожі пливучі кола поверх води.

Тоді начальник Полтавського регіонального управління водних ресурсів Василь Євсеєв пояснив ресурсу «ВПолтаві.Інфо» можливу причину цього явища:
«Гідротехнічні споруди, Нижньомлинський шлюз-регулятор, Вакуленський шлюз-регулятор, пропускають воду, і йде постійна аерація протягом зими і періодично. У нічні періоди виникає там обледеніння, а в нижній частині дамби – водні вири. Ця вода і формує цей льодяний покрив та потім обтесує його. Тобто, ці маленькі вири і «виготовляють» шматки криги такої форми», – розповів керівник.
Сприяють цьому температурні режими – якщо вночі бувають заморозки, а вдень – з’являються плюсові температури – цей процес активніше відбувається. Поверхня води відігрівається безпосередньо, а нижня частина холодна. Лід, який формується за ніч починає обмиватись у денний час.
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram





