• 23.05.2024 22:23

Що робити з депресією після розставання?

Пн, 18 Січня в 7:35

Коли відносини закінчилися, слід розрив. Найчастіше болючий як мінімум для однієї сторони. Будь-яка людина проходить кілька етапів після припинення відносин:
– Стадія заперечення. Людина намагається захистити себе від того, що сталося, як ніби це сталося в житті іншого.
– Гнів і звинувачення. Стадія, на якій всі звинувачення йдуть на адресу колишнього партнера.
– Етап торгів. В цей час виникають думки, що робити, якщо партнер вирішить повернутися, чи треба йому мстити, чи варто боротися за нього.
– Депресія. Цей стан після розлучення, коли здається, що кохання в житті більше не буде, ти назавжди опинишся на самоті, і немає можливості прожити в такому душевному муках. У нормальних умовах цей процес повинен тривати не більше трьох тижнів.
– Стадія прийняття. Приходить розуміння, що розлучення тільки на користь, налагоджується життя, виникають нові знайомі, нові захоплення.

Ознаки депресії

У депресивного стану є кілька характерних ознак. Їх потрібно визнати, щоб вчасно вийти з цього стану: людина на весь світ дивиться з негативної сторони; часті думки про співчуття собі; втрачається інтерес до зовнішнього вигляду, жінка перестає піклуватися про те, як вона одягнена, зачесана; переслідує апатія, в деяких випадках відвідують думки про самогубство; знижується самооцінка; виникає безліч фобій; немає можливості сконцентрувати увагу, з’являється неуважність; знижується працездатність і цілеспрямованість; проблеми зі сном, безсоння, кошмари; з’являється хронічну втому; зникає сенс життя.

Стан ділиться на два типи в залежності від характеру людини. Виникає комплекс жертви або комплекс агресора.

комплекс агресора
Це агресія, спрямована на самого себе. Людина звинувачує себе в розставанні, з’являється злість і гіркоту. У такий період народжується одночасно і почуття помсти.

комплекс жертви

Частіше буває у представниць прекрасної статі. Для цього комплексу характерно відчуття печалі і безпорадності. Людині здається, що нічого неможливо подолати, все в житті погано і безнадійно.

Що робити?

Є кілька основних порад про те, що робити після розставання, щоб подолати депресію і почати жити далі: в першу чергу необхідно позбутися від думки, що з колишнім партнером ще можливі відносини;

необхідно прибрати з очей все, що нагадує про зруйнованих відносинах: фотографії, речі колишньої половинки, спільні книги; присвятити себе улюбленій справі або знайти цікаве заняття, в яке можна зануритися з головою;

проти депресії допомагає спорт – досить простої щоденної пробіжки на свіжому повітрі;

по можливості змінити обстановку – подорож, ремонт будинку, зміна місця проживання або інші зміни відволікають і призводять душевну рівновагу в норму; стежити за повноцінним раціоном, щоб в харчуванні присутні всі вітаміни і мінерали, тоді організму самостійно буде легше побороти депресію;

написати лист колишньому партнеру, викласти там все емоції, потім кілька разів перечитати, якщо хочеться поплакати і знищити лист.

Здоров’я

Схожі записи

У Польщі почали гірше ставитися до українців: чому бояться наших мігрантів
Фотограф показав орангутанга, який допомагав лісникові вибратися з річки
Юристи розповіли, хто в Україні може не платити судовий збір

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *