• 26.05.2024 18:37

Десну збираються чистити

Ср, 31 Березня в 8:03

Сесія Чернігівської міської ради погодила товариству з обмеженою відповідальністю «ДП Чернігів Екоінвест» надання у користування родовища піску по течії Десни.

Погодження ще не означає самих робіт, але дає дозвіл на розробку проектної документації.

Таким чином, русло річки в межах міста будуть чистити, вибираючи пісок. Раніше це робилося постійно, адже працював силікатний завод, що постійно потребував піску. А зараз обміління річки, крім інших, екологічних причин, має причиною ще й те, що пісок не вибирається.

Під час проектування та проведення робіт з розробки родовища ТОВ «ДП Чернігів Екоінвест» гарантує дотримання вимог чинного законодавства України, зокрема, у сфері охорони довкілля. Як розповів завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Юрій Карпенко, однозначно важко сказати, чи буде це втручання у екосистему позитивним — можливо, впаде рівень води у прибережних озерах. Зрештою, у висновках профільного міністерства правильно говориться про необхідність подальших експертних досліджень, але на тому місці, де заплановано, кар’єр видобутку піску вже був. «Одне радує, — каже Юрій Карпенко, — що цього року Десна вийде хоча б на заплави».

Чернігів.

голос

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram 

Схожі записи

Працівників Чернігівського драмтеатру викликали до ТЦК та СП: деякі вже на військових навчаннях
На Чернігівщині чоловік під час сварки поранив жінку з рушниці, – поліція
На сесію Чернігівської міськради виносять питання ліквідації «Муніципальної варти»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *