Наприкінці квітня поточного року сайт «Уездные новости» розповів про ОСББ «Ніжинець», яке 2015 року на загальному зібранні створили співвласники будинку 54 «Г» по вулиці Московській у Ніжині; про красу, яку зробили і продовжують робити навкруг себе мешканці даного будинку: дбайливо прибраний двір, облаштований в ньому дитячий майданчик, під’їзди з домофонами і гарним ремонтом…
«Це ви ще не бачили, яким красивим стає наш двір в травні, коли зацвітають найяскравіші квіти на клумбах!» – розповідали тоді мешканці будинку журналісту «УН».
Травень з червнем ми пропустили, надворі – початок липня. Журналіст «УН» вирішила все ж таки повернутися у вказане місце ще раз, як і обіцяла.
Від побаченої краси завмирає дух: на клумбах – троянди та лілії різних сортів і кольорів, на території квітнуть кущики гортензії, камсису. Нещодавно відцвіли катальпи.
Вся ця краса – результат великої кропіткої роботи самих мешканців на чолі з головою правління – Людмилою Коваленко, котра раніше була старшою будинку. Людмилу Борисівну, кажуть мешканці будинку, часто можна побачити у дворі з робочим інструментом: вона дуже полюбляє доглядати за клумбами.
Серед квітучих рослин «загубилися» декоративні фігурки лелек, грибів, навіть величезний м’який ведмедик. На запитання журналіста «УН», чи не «зазіхають» на ведмедика дітлахи, а на квіти – мешканці будинку, Людмила Борисівна відповідає: «Дітлахи вже звикли і до ведмедика, і до декоративних лелек, знають, що це чіпати не можна. Аналогічна історія – і з квітами. Раніше, траплялося, зникали рослини прямо з корінням. Наразі такого немає. Люди зрозуміли: створену самими для себе красу слід оберігати». А щоб «чужаки» не «зазіхали» на красу ОСББ «Ніжинець», голова правління на всяк випадок нагадує: на території встановлено відеокамери.
Крім змін на клумбах відбулися часткові зміни й в будинку.
Минулого разу ми розповідали, що свого часу ОСББ «Ніжинець» взяло участь у Проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», в рамках якого зроблено капітальний ремонт під’їздів, де встановили металопластикові вікна, двері, датчики руху, замінили інженерні мережі у підвалі (протікали всі труби – як водогону, так і каналізаційні). Згодом співвласники будинку попросили так званий «Теплий кредит» (кредит на енерго- та теплозберігаюче обладнання і матеріали, який передбачав державне відшкодування 40–70%) , в рамках якого відремонтували дах.
А от Програма енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», яка надала б 10% збереження тепла, більшості голосів, а для втілення Програми у життя треба набрати 2/3, – підтримки тоді не отримала. Та людей зрозуміти можна: у всіх різні життєві обставини, та й квадратні метри житла різні, а від них залежить сума виплат за кредитом – приблизно 300 гривень за квадратний метр щомісячно протягом трьох років.
Голова правління ОСББ «Ніжинець» Л. Коваленко разом з однодумцями почали будувати плани на найближчий час – ну, не вдалося взяти участь в «Енергодомі», так це ж не привід сидіти склавши руки! Вже тоді думали над тим, де взяти кошти, щоб зробити утеплення цоколю та облаштувати вимощення. І що б ви думали? Знайшли таки вихід: наразі тривають вказані роботи, які підрядник планує закінчити восени.
«За які кошти»? – поцікавилася журналіст «УН».
«Трішки підняли ціну на утримання та обслуговування будинку, деякі мешканці залюбки пішли нам назустріч і оплатили цю послугу на кілька місяців наперед. Так і працюємо: назбираємо трішки коштів – оплатили підряднику, хлопці просуваються далі. Крім того, плануємо найближчим часом пофарбувати будинок», – пояснює Л. Коваленко.
От недарма кажуть: хто хоче – той шукає можливості, хто не хоче – шукає причини.
Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук
Фото автора
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram