• 26.05.2024 09:03

Ніжинець Євген Ткаченко взяв участь у першій антикорупційній школі. Фото

Пт, 9 Липня в 20:02

5,6,7 липня в Чернігові проходила перша Антикорупційна школа для представників громадських організацій та медіа з Чернігівської, Сумської та Харківської областей. Метою школи є підвищення професійних навичок у проведенні антикорупційних розслідувань та здійснення громадського контролю над владою.

Протягом трьох днів з учасниками працювали професійні тренери з організації StateWatch: Гліб Канєвський, Артем Скрипник та Олександр Лєменов. Вони «озброїли» учасників ефективними інструментами боротьби з корупцією на місцевому рівні.

Всі дні роботи школи були насичені інтерактивними формами. Учасники вчились виявляти корупцію, використовуючи електронні інструменти для корупційних розслідувань, та визначали основні джерела інформації про бюджетні витрати та управління державним майном.

Олександр Лєменов представив учасникам систему антикорупційних органів в Україні та детально пояснив, які органи в Україні розслідують корупційні злочини і як з ними співпрацювати.

Про особливості проведення ефективного журналістського розслідування детально розповів Гліб Канєвський. Адже важливо заздалегідь знати про підводні камені та лайфхаки. Під час практичних вправ з громадського моніторингу учасники навіть моделювали корупцію в своїх містах.

Артем Скрипник навчав як формувати діджитал-стратегії просування інформаційного продукту. Якщо раніше антикорупційне розслідування завершувалось його публікацією, то сьогодні це лише половина шляху. Адже тепер від супроводу матеріалу після його оприлюднення залежить чи буде він помічений цільовою аудиторією. Надійним способом залучити аудиторію до прочитання розслідування є поширення його у соціальних мережах, тому грамотне просування контенту є важливим.

Школа підготувала фахівців, які опанували нові для себе навички, необхідні для проведення незалежних антикорупційних розслідувань. Під час Антикорупційної школи панувала дружня атмосфера. Як організатори, так і учасники залишилися задоволеними результатами плідної праці та новим безцінним досвідом.

Проект «Підтримка антикорупційних ОГС для зміцнення верховенства права» впроваджується громадською організацією «Чернігівський Центр Прав Людини» за підтримки Програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів.

Наступним кроком буде проведення конкурсу міні-грантів для збільшення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування. Пріоритет буде надаватись випускникам Антикорупційної школи. В першій рік буде підтримано не менше ніж 12 регіональних/місцевих антикорупційних розслідувань в трьох пілотних областях, загалом планують підтримати не менше 24 проектів.

Євген Ткаченко математик, блогер, один з засновників ВКорінь, Стоп Рагу та Стоп Рагу Ніжин навчався в даній школі. Ми взяли в нього коментар з приводу школи.

“Вдячний організаторам, адже, не так просто було пройти конкурсний відбір. Я радий, що наша команда, яка подавала заявку перемогла. Навчання проходило змістовно, лаконічно та сисло. Про деякі інструменти контролю дізнався вперше. Чесно кажучи, розслідування раніше не проводив. Тепер ми стали потужніші та сильніші. Чекайте цікавих, актуальних та викривальних матеріалів на наших ресурсах.”,- повідомляє Євген.

Embassy of the Kingdom of the Netherlands in UkraineSTOP – Корупція#MATRA

Анастасія Разумейко

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *