• 21.05.2024 19:09

По 25 гривень: на Голубих озерах з відпочивальників беруть туристичний збір

Пт, 9 Липня в 11:28

25 гривень за в’їзд автомобіля на територію озера, і 25 гривень з кожного пасажира. Пішоходам – безкоштовно. Такі умови перебування на центральному озері з комплексу «Голубих озер».

«Квитанція виписана на 50 гривень за те, що ми удвох залишилися на ніч», – розповідає Георгій Постернак.

Киянин Георгій Постернак показує квитанцію. На ній вказана сума – 50 гривень. Саме стільки вони заплатили за ночівлю у наметах на березі Голубих озер за двох

«Озеро спільне. Але сума дійсно не така вже й велика, щоб жалкувати. Якщо хочеш відпочити, то заплати 25 гривень, аби тебе не чіпали. Коли нас привезли на автомобілі, то сказали заплатити за автомобіль і за кожну людину, яка залишається. Ми сказали, що автомобіль не залишається, тому дозволили, аби він так заїхав. Я так зрозумів, один раз беруть 25 гривень за людину і більше до нас ніхто не підходив. Сьогодні ми другий день, але ніхто не просить з нас грошей», – каже відпочивальник.

Ці гроші – це туристичний збір, пояснює власник комплексу «Голубі озера» Іван Чаус.

«Ми беремо 25 гривень, що дорівнює 0,5% від мінімальної заробітної плати. Згідно з законодавством, все – не більше і не менше. Ці гроші йдуть до Добрянської громади. Другий податок – за в‘їзд транспорту. Обмежуємо транспорт. Бо якщо ми почнемо запускати всіх безкоштовно, то це буде хаос, а не відпочинок», – пояснює Іван Чаус, власник комплексу «Голубі озера».

Рішення про збір грошей на територію орендованого озера ухвалили на сесії Добрянської громади у 2019 році. За в‘їзд автомобіля беруть 25 гривень, стільки ж за кожного пасажира. Пішоходам відвідування безкоштовне. У разі ночівлі у наметі – люди також сплачують туристичний збір.

«Вже два роки сперечаюся за в‘їзд і за автомобіль. Ніби тут прибирають сміття, наводять чистому, порядок, але його тут немає. Має бути комфорт. Якщо беруть гроші, значить має бути порядок. Не має бути сміття, мають бути столики, лавки, мають надаватися усі умови», – каже Андрій, відпочивальник.

Всі ці гроші йдуть на дотримання чистоти, вивіз сміття і забезпечення правопорядку на території озера, сказав Іван Чаус.

Іван Чаус, власник комплексу «Голубі озера»:«На це залучено 12 людей. Всі отримують зарплати. І скажу вам більше, люди обурюються, бо думають, що це дуже великі гроші. Ні. Цих грошей не вистачає навіть на вивіз сміття і на ці заробітні плати. Нам доводиться дотувати, аби було комфортно і чисто на великому Голубому озері».

Родина Черненків розставляє речі. Сьогодні вони родиною приїхали на відпочинок на Голубі озера. Однак, за перебування тут грошей вони не платили.

Юрій Черненко, відпочивальник:«Я не платив жодної копійки, бо я учасник бойових дій, а нам безкоштовно. Кожного року приїжджаю і відпочиваю безкоштовно. Усім членам родини теж безкоштовно. Виходить мені в цьому випадку пощастило. З туалетом тут, звичайно, є проблеми. Але щодо сміття, то тут чистота і порядок. Люди стали більш свідомими – забирають сміття з собою і викидають».

Анна Романова, виконавча директорка Асоціації індустрії і гостинності України:«Люди, за законом України, мають доступ до всіх водних ресурсів. Але щодо того, щоб проїхати на своєму транспортному засобі і ледве не в‘їхати в Голубе озеро, і нашкодити всій флорі, фауні, то тут є обмеження. Ці обмеження і ці правила може встановлювати кожна громада, як власник природних ресурсів. Тому, якщо звичайно мова йде про те, аби заїхати на своєму транспорті на територію, то тут громада може зробити якісь свої обмеження та якісь зборидля того, аби далі утримувати озера в належному стані та цю територію».

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram

Схожі записи

У Ніжині прощатимуться з ГЕРОЄМ – Благовісним Вадимом Андрійовичем
Унікальні кадри: як тероборона відбивала атаки ворога біля Чернігова (Відео)
Чернігівщина попрощалась ще з одним своїм ГЕРОЄМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *