• 26.05.2024 18:40

Єдиний на потоці: на вчителя фізики у «Чернігівському колегіумі» навчається один студент, який склав ЗНО на 103 бали

Вт, 19 Жовтня в 0:20

Один на потоці. На спеціальність вчителя фізики до Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка цього року вступив один студент. Тенденція до зменшення абітурієнтів на природничі науки розпочалася на початку 2000-х. Про це Суспільному повідомив завідувач кафедри фізики та астрономії Юрій Дятлов.

Ростислав Корнієнко, єдиний першокурсник, який пішов вчитися на вчителя фізики, розповідає чому вступив на цю спеціальність:

«Страшні у мене результати. 103 бали по ЗНО. Чесно кажучи, це було майже спонтанно. Взагалі, в школі класу до 11-го я фізику не любив. Але під кінець школи я вирішив, що, все ж таки, хочу піти на фізику».

Чи буде Ростислав працювати вчителем поки не знає:

«Ну, то вже, як життя покаже. Я вважаю, якщо зарплата 6 тисяч, то вчителю немає взагалі на що жити тоді. Тому так мало їх зараз є».

У 2006-2007 році з кафедри фізики цього вишу випустилися останні великі групи, загалом близько 40 людей, каже Юрій Дятлов.

«Вони розуміють, що навчатись буде складно, а перспективи не за хмарні. Вчительські спеціальності потроху-потроху відходять. Вони не в пріоритеті», – сказав він.

Зазначимо, на вчителів хімії цього року вступили – 3 студенти, інформатики – 6, математики – 10.Через малу кількість охочих навчатися на вчителів природничих наук, на Чернігівщині нестача педагогів, каже начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький.

Найбільший недобір – у сільських школах, де зарплата вчителя без стажу та доплат «на руки» становить близько 7 тисяч гривень.

«Найбільше проблематика є з учителями природничо-математичного циклу, природничих наук. Математики, фізики, хімії й біології. У нас до п’яти відсотків вчителів суміжних спеціальностей. І 21 % учителів пенсійного віку. Це які вже сьогодні працюють у сільській місцевості у більшості. А вступ до вузів практично нульовий», – говорить Микола Конопацький.

За його словами, в області не вистачає близько 20 вчителів природничих наук.

«Ми мали на кінець року 168 вакансій заявлених, сьогодні їх 42. Близько половини – це природничо-математична галузь», – каже він.

Суспільне

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Працівників Чернігівського драмтеатру викликали до ТЦК та СП: деякі вже на військових навчаннях
На Чернігівщині чоловік під час сварки поранив жінку з рушниці, – поліція
На сесію Чернігівської міськради виносять питання ліквідації «Муніципальної варти»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *