14 січня 2022 року, на Старий Новий рік учні Ніжинської ЗОШ 11 отримали неймовірний подарунок — поїздку на екскурсію до парку «Київська Русь». Така можливість випала учням-переможцям Всеукраїнського конкурсу з історії «Збережемо спадщину — збережемо Україну» (про який я писав у грудні минулого року) та нашим учням-активістам.
Атмосфера давнього Києва просто неймовірна, ми мали змогу побачити точну копію міста часів Володимира Великого. Всюди дерев’яні давньоруські споруди — парадний в’їзд, сторожові вежі, будинки простих русичів, оборонні вали та рви, вимощені деревом вулички — захоплюють своєю автентичністю.
Посеред «руських» дворів — ристалище (давній іподром), на якому час від часу відбувалися турніри воїнів та кінні змагання, а біля нього споруду для князівської ради, звідки можна було споглядати за дійством.
Своєю величністю учнів вразив Дитинець — центр давнього Києва — «місто Володимира». На його території ми побачили зразки тогочасної облогової метальної зброї — требушети, корабельню — із справжньою лодією (ладьєю — давньоруським човном), який підняли у 90-х рр. з дна Балаклавської затоки, і звісно ж з палацом князя та реконструйованою Василівською церквою.
Враження від побаченого від учнів: «неймовірно», «супер», «як, як вони це зробили???», «ого…го»!
Дякуємо нашому екскурсоводу — Анні. Молодчинка змогла зацікавити і доступно розповісти про буденне життя русичів X-XIIст.Вкотре наголошую на тому, що мені як вчителю історії важливо, щоб діти не просто вивчали історію по книгам, картам чи презентаціям, а могли її «торкнутися», відчути себе частиною того великого народу, який вже жив і творив за тисячу років до їх народження.
Висловлюємо щирі слова вдячності за таку неймовірну подарунок-подорож міському голові Олександру Кодолі , за його підтримку і піклування про підростаюче покоління — надання безоплатного транспорту (новенький автобус) для перевезень наших дітей. Дякую за підтримку Ніжинська міська рада та Управління освіти Ніжинської міської ради .
Олег Манойленко почувається чарівно разом з Еленою Кропиною та Ніжинською Зош Одинадцять у Древній Київ — Парк Київська Русь















Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram