• 23.05.2024 12:28

У Ніжині реконструюють укриття неврологічного відділення

Ср, 29 Червня в 12:18

Наразі одна з нагальних проблем в Україні, які потребують вирішення, – перевірка і ремонт укриттів, адже ворог підступний, завдає удар за ударом. 

У Ніжині роботу у даному напрямку розпочали ще кілька місяців тому. Кошти на вказані цілі на 2022 рік були закладені у місцевому бюджеті ще у 2021 році. Але події лютого стали на заваді. Наразі ці роботи активно ведуться.

Міський голова Олександр Кодола особисто взяв ситуацію під контроль і попросив здійснити низку перевірок.

Виявилося, що протягом 2013–2018 років 48 захисних приміщень втратили своє початкове призначення: 19 об’єктів зняті з обліку як захисні споруди підприємств, установ, організацій, а 29 – у підвалах житлових будинків. Списані з обліку номерні протирадіаційні укриття, що відповідали умовам для перебування людей, разом з іншими підвальними приміщеннями були переведені до категорії «найпростішіх укриттів». На обліку таких 112.

Така тенденція спостерігається не лише у Ніжині, а й по всій країні.

Перший заступник міського голови Федір Вовченко разом з комунальними службами та відділом з питань надзвичайних ситуацій продовжують займатися облаштуванням укриттів. Але попереду ще дуже і дуже багато роботи. 

Днями журналіст Nizhyn Post потрапила в бомбосховище неврологічного відділення Ніжинської міської лікарні, де під час активних бойових дій ховалися працівники харчоблоку.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - IMG_5550-1024x768.jpg

«Зараз дана будівля передана «Школяру»: нагорі триває ремонт. А на облаштування бомбосховища коштів поки що бракувало. Під час воєнного стану воно так і залишається укриттям і для неврологічного відділення, і для наших працівників», – пояснює директор комунального торговельно-виробничого підприємства «Школяр» Лариса Чернишева.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - IMG_5559-1024x768.jpg
Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - IMG_5555-1024x768.jpg

Бомбосховище відкрито ще у 1969 році. Оскільки раніше потреби у його використанні не було, про нього фактично забули. Тому досі воно знаходилося у занедбаному стані.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - IMG_5557-1024x768.jpg
Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - IMG_5561-1024x768.jpg

Наприкінці 2021 року за кошти, виділені з місцевого бюджету на ремонт харчоблоку, відділ капітального будівництва провів у приміщенні нові мережі електропостачання і каналізацію.

«Коли ми тут ховалися під час активних бойових дій, наявність даних мереж була плюсом», – зазначила Лариса Олексіївна.

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - IMG_5565-1024x768.jpg
Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - IMG_5562-768x1024.jpg

Зі слів Л. Чернишевої, вона вже написала відповідне звернення до Ніжинського міського голови Олександра Кодоли з проханням виділити фінансування на облаштування даного бомбосховища.

«Кошти будуть виділені першочергово, оскільки, згідно з основним направленням діяльності міської ради, безпека і комфорт населення громади – понад усе», – запевнив очільник міста.

Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук

Фото автора

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *