Наразі одна з нагальних проблем в Україні, які потребують вирішення, – перевірка і ремонт укриттів, адже ворог підступний, завдає удар за ударом.
У Ніжині роботу у даному напрямку розпочали ще кілька місяців тому. Кошти на вказані цілі на 2022 рік були закладені у місцевому бюджеті ще у 2021 році. Але події лютого стали на заваді. Наразі ці роботи активно ведуться.
Міський голова Олександр Кодола особисто взяв ситуацію під контроль і попросив здійснити низку перевірок.
Виявилося, що протягом 2013–2018 років 48 захисних приміщень втратили своє початкове призначення: 19 об’єктів зняті з обліку як захисні споруди підприємств, установ, організацій, а 29 – у підвалах житлових будинків. Списані з обліку номерні протирадіаційні укриття, що відповідали умовам для перебування людей, разом з іншими підвальними приміщеннями були переведені до категорії «найпростішіх укриттів». На обліку таких 112.
Така тенденція спостерігається не лише у Ніжині, а й по всій країні.
Перший заступник міського голови Федір Вовченко разом з комунальними службами та відділом з питань надзвичайних ситуацій продовжують займатися облаштуванням укриттів. Але попереду ще дуже і дуже багато роботи.
Днями журналіст Nizhyn Post потрапила в бомбосховище неврологічного відділення Ніжинської міської лікарні, де під час активних бойових дій ховалися працівники харчоблоку.
«Зараз дана будівля передана «Школяру»: нагорі триває ремонт. А на облаштування бомбосховища коштів поки що бракувало. Під час воєнного стану воно так і залишається укриттям і для неврологічного відділення, і для наших працівників», – пояснює директор комунального торговельно-виробничого підприємства «Школяр» Лариса Чернишева.
Бомбосховище відкрито ще у 1969 році. Оскільки раніше потреби у його використанні не було, про нього фактично забули. Тому досі воно знаходилося у занедбаному стані.
Наприкінці 2021 року за кошти, виділені з місцевого бюджету на ремонт харчоблоку, відділ капітального будівництва провів у приміщенні нові мережі електропостачання і каналізацію.
«Коли ми тут ховалися під час активних бойових дій, наявність даних мереж була плюсом», – зазначила Лариса Олексіївна.
Зі слів Л. Чернишевої, вона вже написала відповідне звернення до Ніжинського міського голови Олександра Кодоли з проханням виділити фінансування на облаштування даного бомбосховища.
«Кошти будуть виділені першочергово, оскільки, згідно з основним направленням діяльності міської ради, безпека і комфорт населення громади – понад усе», – запевнив очільник міста.
Автор: журналіст сайту Nizhyn Post Валентина Савчук
Фото автора