• 21.04.2024 20:29

Чому у Ніжині економлять електроенергію тільки на двох вулицях?

Пн, 24 Жовтня в 23:32

Ніжинці вкотре скаржаться на те, що постійно немає світла на частині вулиці Незалежності та районі Гуньки. З коментарів дізналися, що така ситуація ще й на вулиці Василівська та прилеглих вулицях, а також у невеликих населених пунктах поблизу Ніжина.

Отже, на сайті Ніжинської міської ради є роз’яснення:

Коли вживається словосполучення “графік аварійних відключень” – мається на увазі не час відключення, а черговість. 

Тобто, коли навантаження на центральну енергосистему України сягає певного критичного рівня, диспетчер центральної енергосистеми дає вказівку відключити “1-шу чергу”. “1 черга” – це, наприклад, 8 ліній 10 кіловольт у м.Жашків. Місцевий диспетчер – виконує цю вказівку. Якщо цього виявилося недостатньо – диспетчер центральної енергосистеми дає вказівку відключити “2-гу чергу”, а це, наприклад, 7 ліній в місті Ніжин, якщо і це не допомогло, далі “3-тя черга”, 4,5,6……. і т.д. черговість закінчується тоді, коли рівень навантаження знижується до необхідного. Черги вмикаються у зворотньому порядку, місцевими диспетсчерами, по вказівці центрального диспетчера. Час на виконання відключення – хвилини, тому немає можливості і часу повідомляти споживачів, до відключення.

Якщо говорити про м.Ніжин (2-га черга в нашому прикладі), то лінії визначені таким чином, щоб зі світлом залишилися об’єкти критичної інфраструктири. Звісно ж, що немає чарівних кнопок, щоб вибрати які саме будинки чи вулиці відключати. Тому і частина міста зі світлом, частина без. Якщо якісь магазини чи будинки заживлені від тієї ж лінії 10 кіловольт, що і лікарня, в них буде світло, (а те що в них сяє освітлення прибудинкової території, – їх неповага до сусідів, які залишилися без електроенергії ), якщо на лінії немає критично важливих об’єктів, то відповідно і не буде.

Чіткого часу вмикання чи вимикання електричної енергії немає і не буде, тому що це все здійснюється в оперативному режимі. Є критичне навантаження – є вказівка відключати, знизилося навантаження – є вказівка вмикати.

Тому ні місцева влада, ні обленерго не дасть вам точної інформації про час включень чи відключень і взагалі чи будуть вони.

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

Маленький волонтер купив 10 турнікетів за гроші, які батьки давали на шкільні пиріжки
Керівник КП в Ніжині може сісти за ґрати на 12 років, бо переплатив за генератори понад 5 млн грн
Боронив місто, а потім долучився до ЗСУ: в Ніжині поховали бійця

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *