• 26.01.2025 17:14

​​​​Як боротися із синдромом відкладеного життя в умовах війни?

Пт, 27 Січня в 16:11

Синдром відкладеного життя впливає на абсолютно всі сфери життя і тривале перебування в такому стані здатне збити ваші життєві орієнтири, змінити ставлення до себе та навколишніх, привести до апатії чи депресії. Якщо хочете щось змінити, пропонуємо декілька дієвих способів, що допоможуть почати жити тут і зараз.

Не відмовляйтеся від планів на «після війни». Не варто відмовлятися повністю від того, що хочете зробити після перемоги, просто ретельніше придивіться до задуманого. Можливо, є справи, які можна зробити вже зараз, а обмежені зовнішніми обставинами — відкласти до листа очікування.

Дійте. Банально, але почніть щось робити. Можете розпочати з маленьких справ: зробити перестановку вдома, купити гарну постіль чи новий посуд, сходити на каву з подругою тощо. Маленькі кроки наблизять вас до життя.

Плануйте. Так, в умовах обстрілів, відключень світла та загрозливих прогнозів важко спланувати щось бодай на наступний день. Проте планування допомагає нам перебувати в фокусі подій та не впустити важливе. Також ви завжди можете скласти і план Б.

Будьте активним. Пасивне очікування перемоги лише розтягує час до неї, а ось якщо ви будете активно працювати, організуєте свій режим дня, будете волонтерити чи допомагати близьким — наблизите перемогу і зарядите своєю активністю інших. До того ж така активність дарує заряд енергії та проганяє песимістичні сценарії з ваших думок.

Хваліть себе. Починаючи від найменших змін та успіхів хваліть себе щодня. Адже ви великий молодець, якщо попри війну в країні можете не сидіти на місці та навіть досягати чогось.

Спілкуйтеся. Людина — істота соціальна, тому для гармонійного існування їй необхідне спілкування з людьми. Не відкладайте на безвік зустрічі з друзями, адже ваші близькі люди — це все, що цінно зараз.

Саморозвиток

Схожі записи

Прийняла душ і облисіла: відпустка на Балі залишила жінку без волосся (ФОТО)
Звичка ходити в туалет «про всяк випадок» шкодить здоров’ю
У Польщі почали гірше ставитися до українців: чому бояться наших мігрантів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *