• 26.05.2024 16:38

Суд продовжив митрополиту Павлу домашній арешт до 1 липня

Вт, 30 Травня в 8:39

Митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Української православної церкви, колишньому наміснику Києво-Печерської лаври Павлу (Петру Лебідю) продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Про це із зали суду повідомляє кореспондентка Суспільного.

Суд задовольнив клопотання прокурора продовжити цілодобовий домашній арешт до 1 липня із зобов’язанням носити браслет. Питання щодо продовження запобіжного заходу розглядали судді Соломʼянського районного суду міста Києва.

Судове засідання переривала повітряна тривога, оголошена в столиці. Після відбою суд поновив роботу.

“Просимо до 1 липня продовжити домашній арешт, за підозрою Петра Лебідя, у виправдовуванні збройної агресії (Росії — ред.) і принижуванні громадян у зв‘язку з релігійними переконаннями. Досудове розслідування триває, під час слідчих дій, встановлено, що може впливати на свідків”, — зазначив у клопотанні прокурор Євген Завістовський.

Суд продовжив митрополиту Павлу домашній арешт до 1 липня

Засідання Соломʼянського районного суду міста Києва щодо запобіжного заходу для митрополита Павла, 20 травня 2023 року. 

Митрополит Павло відреагував на клопотання, звернувшись до прокурора і слідчого СБУ.

“Вам не стидно, що ви пишете? Одному і другому”, — зауважив він.

1 квітня митрополиту Павлу вручили підозру, тоді ж Шевченківський суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Під час засідання 29 травня він заперечував зв’язки з Московським патріархатом, а також висловлював обурення через прізвисько “Паша Мерседес”, яке закріпилося за ним через використання дорогих автівок.

Те, що нам приліпили прокурори Московський патріархат, і те, що я розпалюю ворожнечу — неправда. Ми ісповідуємо миролюбство. Я не згідний з прокурором. Я за два місяці нічого не порушував. Я за державу вболіваю, хочу закінчення російської агресії. Мені цікаво, чому я “Мерседес”? Я ніколи не був ворогом. На основі чого мені приписують запобіжний захід? Я зрозумів, що це політичне (питання — ред.)”, — заявив підозрюваний.

Суд продовжив митрополиту Павлу домашній арешт до 1 липня

Адвокат Олег Поваляєв просив викликати “так званих потерпілих”. Клопотання суддя відхилила, оскільки, за її словами, їх потрібно викликати під час розгляду справи по суті, а суддя лише обирає запобіжний захід.

Інший адвокат, Микита Чекман, просив у суду призначити запобіжний захід у вигляді особистого зобов‘язання, а також зняти з підозрюваного електронний браслет з огляду на нібито стан здоров’я митрополита.

“Петро Лебідь потребує постійного обстеження у зв‘язку з цукровим діабетом. Підозра не обґрунтована і роблять це, щоб усунути Лебідя з поста очільника Лаври. Він має бездоганну репутацію, його зусиллями відбудовано монастир. Цілодобовий домашній арешт прирівнюється до тримання під вартою. Підстав для продовження немає”, — стверджував Чекман.

Підозрюваний Петро Лебідь розповів, що вночі йому дзвонили, щоб той перейшов до ПЦУ.

“Вночі був дзвінок з перекладачем, якщо ви перейдете до (голови Православної церкви України, митрополита — ред.) Епіфанія, усі обвинувачення знімуть. Я не йду на компроміси з Богом. У мене є УПЦ, і прошу більше мені не дзвонити вночі. Я прошу, щоб не було браслету, і їздити хоча б два рази на місяць в Лавру”, — сказав у суді Петро Лебідь.

Суспільне

Схожі записи

У Києві затримали шахрая, який видавав себе за офіцера СБУ і брав гроші з сімей полонених — правоохоронці
Щось крикнув і стрибнув в озеро: у Києві врятували чоловіка, який тонув
В Києві посадовець розтратив кошти на реставрації музею «Київська фортеця»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *