В Україні набув чинності новий порядок військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яким також затверджена й оновлена форма повістки.
Зазначається, що у цьому документі повинні бути заповнені поля:
- назва “Повістка”;
- ПІБ військовозобов’язаного;
- адреса реєстрації або місця фактичного проживання військовозобов’язаного;
- номер повістки;
- номер і дата розпорядження ТЦК та СП про необхідність явки військовозобов’язаного;
- дата, час і адреса ТЦК та СП для явки військовозобов’язаного;
- найменування посади керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
- дата видачі повістки;
- підпис особи, яка видала повістку;
- мокра печатка.
Тому, якщо ці обов’язкові реквізити повістки не дотримані, військовозобов’язаний повинен зазначити про це уповноваженим особам та має повне право відмовитись від її отримання.
В Україні дев’ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.