З початком широкомасштабного вторгнення росії багато українських захисників (захисниць), на жаль, не повернулися до рідних домівок. Водночас члени їхніх сімей мають право на отримання відповідного статусу, який передбачає певні пільги.
Про те, хто належить до членів сімей загиблих військовослужбовців та який порядок отримання ними статусу члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України розповідає завідувач сектору «Ічнянського бюро правової допомоги» Олена Кисиленко.
Хто належить до членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України?
До членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України належать:
- батьки;
- один із подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
- діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;
- діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
- діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти;
- утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.
Порядок отримання статусу члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України
Для встановлення статусу, членам сімей загиблих (тих, що пропали безвісти) осіб, необхідно подати структурному підрозділу місцевої держадміністрації з питань соціального захисту населення заяву і документи, передбачені пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 №740.
Перелік документів, необхідних для встановлення статусу сім’ї загиблого:
- Копії паспорту.
- Копія довідки реєстраційного номера облікової картки платника податків.
- Копія свідоцтва про смерть.
- Копія документу, що підтверджує родинні зв’язки (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження).
- Довідка про безпосередню участь загиблого у заходах, затверджена постановою КМУ від 20.08.2014 №413, видає військова частина (форма 6)
- Постанова штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування про причинний зв’язок (видає військова частина).
- Фото 3х4 – 1 шт.
Рішення про встановлення статусу приймається структурними підрозділами місцевих держадміністрацій з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання у місячний строк з дати подання документів. Відсутність необхідних документів та їх недостовірність є підставою для відмови в наданні зазначеного статусу особи.
Нагадуємо, в умовах воєнного стану найзручніший спосіб отримати консультацію – це зателефонувати за єдиним номером 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні у межах України) або звернутися онлайн.
Завідувач «Ічнянського бюро правової допомоги » Ніжинського МЦ з надання БВПД