• 23.05.2024 12:51

СТАЛИ ВІДОМІ ПОДРОБИЦІ ЗАГИБЕЛІ ДВОХ ШКОЛЯРОК НА ДЕСНІ

Сб, 15 Липня в 13:38

На Коропщині загинули дві подружки. Старшій — Зоряні Корнієнко — було 15. Вона з Атюші.

Дарина Дорошенко до 15-річчя не дожила 4 місяці. Рік тому вона з мамою і молодшою сестричкою (старша працює у Києві) перебрали­ся в Оболоння — ближче до рідних. Раніше мешкали в Пустій Греблі — невеличкому хуторі біля Атюші.

Дівчата навчалися в одному класі 8 років. Дев’ятий закінчи­ли в різних школах.

Подруги сумували одна за одною. 6 липня Зоря­на приїхала в Оболоння (відстань між селами — 35 км) до Дарини.

— Маршрутка приходить до нас близько 17.00, — розповідає місцевий староста Володимир Гавриленко. – Люди бачили, як Дарина зустрічала подружку на зу­пинці, як дівчата йшли до неї додому, а потім — на річку.

Бачили їх і випускники Оболонської школи, які зби­ралися зустрічати світанок на березі Десни. Дівчата проходили неподалік їхнього намету — прямували на пляж, де неглибоко. Це приблизно за 2 км від села.

«Рідні спілкувалися з дівчатами телефоном, але після 18.00 подруги перестали відповідати на дзвінки. Після цього мати однієї з них разом зі знайомою намагалися відшукати дівчат самотужки, проте не змогли. Піс­ля цього звернулися в поліцію», — повідомляється на сайті Нацполіції Чернігівської області.

Тривогу забила мама Дарини — Олена. Їй 40. По­дружнє життя не склалося — ростить дочок сама. Пра­цює дояркою в сусідньому селі.

— Трудяща позитивна жінка, — говорить про неї Во­лодимир Дмитрович. — Того дня, за словами Олени, вона натомилася на роботі. Прилягла відпочити і заснула. Проснулася, а дівчат немає. Кинулася шукати. Піз­ніше на березі правоохоронці знайшли одяг, рушники, мобільні телефони Дарини і Зоряни.

— Мені про це повідомили з поліції після третьої ночі, — каже атюшівський староста Станіслав Пилипець. — Це просто не вкладалося в голові. Не знав, як повідомити батькам Зоряни. Вона у них — пізня дитина (обом – по 59, старший син уже одружений), улюблена донечка. Розумниця, відмінниця. Починаю набирати номер батька і зупиняюсь. Так і не зміг. Зателефонував тітці дівчинки. І рідні Зоряни одразу ж помчали в Оболоння.

Шукали дівчат понад три десятки людей — рятувальники, поліцейські, водолази, місцеві жителі. Близь­ко четвертої вечора 7 липня тіла Зоряни і Дарини підня­ли на поверхню. Їх водолази виявили метрів за 300 від місця, де подруги залишили речі.

— Річка там мілка тільки біля самого берега. А далі – різко глибшає: ями, вир. Дарина, мабуть, не знала про це. А Зоряна – й поготів, – зітхає Володимир Гавриленко.

…Тієї ночі в Оболонні вирувала нечувана негода — повалило близько 50 дерев, град понищив багато городів.

Марія ІСАЧЕНКО, газета “Гарт” від 13.07.2023

На фото: Дарина (ліворуч) та Зоряна

Схожі записи

На сесію Чернігівської міськради виносять питання ліквідації «Муніципальної варти»
В річці Остер найшли тіло 61-річної жінки
Спортсменка з Чернігівщини встановила національний рекорд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *