• 30.05.2024 04:08

У Ніжині вирішували долю навчальних закладів, які не мають укриття: подробиці

Пт, 21 Липня в 2:41

20 липня, у Ніжинській міській раді відбулась нарада з освітянами. На зустрічі обговорювалися питання по укриттях в трьох гімназіях – № 5, 6, 9 та у двох дитсадочках – №13 та 21.

У гімназії №9 укриття будуватимуть. Вже є домовленість з керівництвом області про виділення субвенції у розмірі 3 млн 227 тис., 30% – 1 млн 400 тис. грн дофінансує місцевий бюджет. Наразі проєктно-кошторисна документація перебуває на стадії розробки.

Гімназії №5, 6 та обидва дитсадочки найближчим часом отримають модульні укриття. Цьому посприяли партнери з Латвії. В результаті рішення Кабміну Латвійської республіки Чернігівщині виділять п’яти модульних укриттів: чотири передадуть Ніжину та одне – Чернігову.

Модульні конструкції виготовлять в Латвії. Вони відповідатимуть всім сучасним вимогам. На наступному тижні до Ніжина повинні приїхати представники організації, які монтуватимуть ці укриття. Щоб розпочати підготовчі роботи, потрібно розуміти, що це за конструкції. Потім буде виготовлено проєкт, який має пройти погодження. Це займе певний час. Тому треба поставитися до даного питання з розумінням.

До 1 вересня облаштувати укриття не можливо, адже до початку нового навчального року залишається обмаль часу – трішки більше місяця. Але до прийдешньої восени укриття обіцяють збудувати.

Для розуміння. Щоб збудувати одне повноцінне укриття, потрібні чималі кошти. Приміром, сховище у Ніжинській гімназії №9 обійдеться приблизно у 5 млн гривень. Розраховано воно на 200 осіб. Щоб забезпечити укриттями всі ніжинські заклади освіти, потрібно приблизно 100 млн гривень. Таких коштів в місцевому бюджеті наразі немає.

Як з’ясувалося на нараді, з’явилася проблема з укриттям у Ніжинській школі №11. Тут нараховується 161 учень. Раніше – за договором – в якості укриття використовувалося підвальне приміщення найближчого храму. Тепер представники ДСНС даний договір не підписали, зазначила начальник управління освіти Валентина Градобик.

Освітяни разом з батьками шукають виходи з ситуації, що склалася. З цією метою проведено опитування батьків, директорів навчальних закладів. Пропонуються наступні варіанти: учні гімназії №5 добиратимуться в гімназію №3; школи №11 – в школу №13 на підзмінку, бо тамтешнє укриття не може відразу вмістити велику кількість учнів; гімназія №6 залишається на дистанційній формі навчання, поки не з’явиться укриття.

Нежатин за матеріалом Nizhyn Post

Фото ілюстрове

Схожі записи

На сцені було гаряче: у Ніжині відбувся благодійний концерт
На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *