• 21.05.2024 19:26

Обличчя громади Ніжина: Тамара Бережняк

Вт, 25 Липня в 9:17

Обличчя турботи до нужденних на ім’я Тамара Бережняк

Сьогодні у рубриці Обличчя громади Ніжина про людяність та професіоналізм заступника директора Ніжинського територіального центру соціального обслуговування Тамару Миколаївну Бережняк

«Добра людина творить добро, не зважаючи на відплату»
Веселін Георгієв

Ця цитата влучно описує кропітку працю, відношення до людей та в цілому діяльність Тамари Миколаївни Бережняк, заступника директора Ніжинського територіального центру соціального обслуговування. Альтруїст, що понад 20 років віддана своїй професії, людям та поклику душі. Всі свої досягнення вона розділяє зі своїми колегами, яких вважає своєю сім’єю.

Тамара Миколаївна курує чотири відділення терцентру, а її основний напрямок – відділення соціальної допомоги вдома. Отримувачі соціальних послуг: одинокі громадяни похилого віку; інклюзивні особи (віком 18+), та особи, що обмежені у своїй мобільності. Тобто люди, що потребують постійної сторонньої допомоги.

Пані Тамара організовує роботу по догляду вдома, придбанню та доставленню товарів з магазину та ринку, допомогу у прибиранні, приготуванні їжі та догляді за домівками отримувачів соціальних послуг, оформленню документів на отримання субсидій, внесенню платежів, допомогу з відвідуванням лікарів, організацію консультацій; розв’язання питань в державних органах.

Ця сильна духом особистість завжди вправно виконує свої обов’язки, не зважаючи на умови сьогодення.

🔰Пані Тамаро, як відобразилися на роботі перші тижні повномасштабного вторгнення?

  • Повінь потреб нужденних охопили наше відділення – розповідає Тамара Миколаївна.
  • На той час, ніхто і не мріяв про вихідні, ми працювали щодня, ночувати доводилося в терцентрі. Не звертали увагу чи стоїть людина на обліку саме у нашому територіальному центрі, не промайнула і думка залишити нужденних у біді. Людей не полишало відчуття паніки, а ми підтримували їх не дивлячись ні на що. Соціальні працівники були найліпшими друзями, психологами, лікарями, намагалися стати промінчиком надії у скрутну хвилину.

Терцентр забезпечував людей: гуманітарною допомогою, ліками, продуктами, а соцпрацівники волонтерили на постійній основі. У центр щодня привозилися молоко та хліб, працівники на велосипедах чи пішки приносили їх людям. Транспорт, на той час, не працював, тому неосяжні відстані змушені були долати самотужки.

Лячно пригадувати, як тяжко було обслуговувати, окрім міста ще села, які входять у територіальну громаду: Кунашівка, Наумівка, Паливода, Переяслівка.

🔰Як вдалося допомогти соціальним працівникам відновити душевний комфорт?

  • Після таких непередбачуваних змін, соціальні працівники пройшли тренінг щодо психологічного розвантаження.
    Адже психологічне здоров’я запорука гарної роботи на благо людей. Я за них всією душею переймалася – турботливо розповідає Тамара Миколаївна.

🔰Ви так багато вкладаєте душевних сил у допомогу людям, чим ви «лікуєте» свою душу?

  • Відрадою у тяжкі часи є моє хобі – малювання, вдома ціла колекція, але більше ніж малювати я люблю дарувати картини. Мистецтво надає мені сил рухатися вперед – розповідає пані Тамара.

«Я дуже люблю людей. Намагаюся не відмовляти взагалі ніколи, а якщо допомога поза межами моїх сил, відчуваю провину», – слова, що передають суть відношення пані Тамари до людей та описують її безмежну милосердність.

✅Добро – це те, чим ми прагнемо наповнити своє життя. Добрі, щирі люди випромінюють світло та тепло, які відчувають навколишні. Поруч з ними приємно та спокійно. Саме до них хочеться йти за порадою та підтримкою.

Графік роботи територіального центру:
понеділок п’ятниця: з 8-00 до 17-00;
обідня перерва: з 13-00 до 14-00.
Адреса: Шевченка, буд. 99 є.

НМР

Схожі записи

На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю
У Ніжині горів житловий будинок: рятувальники виявили загиблу жінку та врятували дитину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *