• 24.04.2024 19:22

Мер Ніжина бореться з журналістами та пише інформацію, яка не відповідає дійсності?

Сб, 30 Грудня в 1:44

Безпрецедентний випадок відбувся між відомою ніжинською журналісткою онлайн-видавництва Нежатин Валентиною Пильник та міським головою Ніжина Олександром Кодолою.

Спочатку процитуємо деякі ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування:

1. Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування під час виконання своїх посадових обов’язків зобов’язані неухильно дотримуватись загальновизнаних етичних норм поведінки, бути доброзичливими та ввічливими, дотримуватись високої культури спілкування, з повагою ставитись до прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, об’єднань громадян, інших юридичних осіб.

5. Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування зобов’язані при роботі з інформацією оцінювати її критично, аналізувати джерела інформації, використовувати ті із них, які є офіційними, приймати рішення на основі достовірної та перевіреної інформації, поширювати лише ту інформацію, що відповідає дійсності.

Що відбувається в Ніжині? Після звичайного питання місцевої журналістки міський голова Олександр Кодола без пояснень заблокував її і видалив коментар у соціальній мережі. Розглянемо ситуацію більш детальніше:

Публікація мера Ніжина була три дні тому в одній з соціальних мереж:

“На честь Різдвяних свят у Ніжині привітали дітей учасників бойових дій Підтримка та допомога родинам учасників бойових дій – одне з наших пріоритетних завдань.На честь Різдвяних свят у Ніжині привітали дітей учасників бойових дій Ніжинської міської територіальної громади.Поки дорослі отримували солодощі, для маленьких ніжинців влаштували невеличке театралізоване дійство із залученням професійних аніматорів та працівників Ніжинського будинку культури.”

Судячи з коментарів, деяких дітей не привітали, а кому вручили подарунки і на тому все.

Алина Ковальчук(військова ред. автора): “І моїх дітей ніхто не пригласив, приїду у відпустку схожу узнаю чому.”

Аля Камышан: Алина Ковальчук:  “Будь ласка, як дізнаєшся, напиши)) бо моя відпустка найближчим часом не планується , а насправді дуже цікаво, що то за відбір ” ізбраних”…Дякую”

Алена Чепурная: “А моєму чоловіку ніхто й не подзвонив…”

Николай КривошейАлена Чепурная: “а нікому ніхто не дзвонив( головне написати(“.

Цікаво те, що коментарів під постом дуже мало.

Місцева журналістка Валентина Пильник задала в коментарях логічне запитання:

Замість відповіді чиновника, міський голова видаляє коментар журналістки та блокує її (див. скріни.):

Про що і написала пані Валентина:

“Наш мер не любить незручних запитань). І, щоб не відповідати, просто втікає від них.Так і сьогодні: я запитала під його яскравим постом, очільник міста замість відповіді заблокував)))Бо сказати ж нічого. Все очевидно.Ну, і звісно, видалив коментар, це вже у них як правило.Р.S Я не засмутилася))).Цікаво просто, скільки ще буде тривати ця комедія?…”

Як ми бачимо в Ніжині немає відкритості та прозорості в діяльності місцевих чиновників. Ми намагалися взяти коментар з приводу даної ситуації у пана Кодоли, але тиша. На нашу думку, під час війни, міський голова має тісно взаємодіяти з усіма представниками ЗМІ та співпрацювати з ними в дусі синергії. Пересічні люди мають отримати повну інформацію, щоб повністю ліквідувати плітки та додумування ними фактів. Але в Ніжині, як бачимо, поки цього немає…

Євген Ткаченко

Схожі записи

У Ніжині вандали викрали саджанці магнолій
Маленький волонтер купив 10 турнікетів за гроші, які батьки давали на шкільні пиріжки
Керівник КП в Ніжині може сісти за ґрати на 12 років, бо переплатив за генератори понад 5 млн грн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *