• 20.05.2024 17:53

Як зміниться мобілізаційний процес з середини травня: що нового очікувати чоловікам

Пн, 22 Квітня в 13:22

У травні набуде чинності новий законопроєкт про мобілізацію. За словами нардепа Федора Веніславського, нові зміни повноцінно запрацюють восени.

З середини травня чоловіки від 18 до 60 років повинні будуть оновити свої військово-облікові дані протягом 60 днів з набуття чинності нового закону про мобілізацію. Це можна зробити в три способи — через ТЦК, ЦНАП чи електронний кабінет.

За словами члена комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, Кабмін ще повинен допрацювати питання функціонування електронного кабінету. Проте повістки через нього надсилатися не будуть.

У новому законі про мобілізацію переглянуть підстави для відстрочки від призову, а тому через 60 днів після набрання його чинності певні громадяни можуть втратити таке право. Йдеться про чоловіків, які здобувають другу (непослідовну) вищу освіту. Натомість чоловіки зі статусом обмежено придатних повинні пройти переогляд протягом девʼяти місяців.

ТЦК та СП може звернутися до суду, якщо особа ігнорує повістку. В результаті можуть тимчасово запровадити заборону на керування авто. Ба більше, комітет з правоохоронної діяльності готує до другого читання законопроєкт щодо покарань за порушення мобілізації й військового обліку. А саме на ухилянтів очікує посилення адміністративної відповідальності й збільшення штрафів. Веніславський вважає, що цей документ буде ухвалений та набере чинності до того, як запрацює закон про мобілізацію.

Веніславський наголосив, що ефект від нового закону про мобілізацію не відчується влітку.

“Фактично цей закон може запрацювати десь через пів року — на той момент він уже дасть такий ефект. Тобто десь на середину — кінець осені ми вже матимемо повністю працюючий закон”, — пояснив він.

Нагадаємо, влітку в Україні повинен запрацювати електронний кабінет військовозобовʼязаного. Завдяки йому спроститься процедура оновлення даних у ТЦК та СП.

Раніше стало відомо, що після набуття чинності нового закону про мобілізацію повістку можуть вручити представники ТЦК та СП, правоохоронці в супроводі співробітників військкоматів, керівники підприємств, установ і організацій.

Focus

Схожі записи

Мобілізація в Україні. З 18 липня повістки почнуть розсилати поштою
Війна “відкрила” особисті дані: що про кожного призовника знають ТЦК
Чопські прикордонники викрили канал незаконного переправлення ухилянтів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *