• 30.05.2024 03:43

У Держдепі США відповіли, чи будуть допомагати Україні повертати чоловіків додому

Пт, 26 Квітня в 1:54

У Держдепартаменті Сполучених Штатів назвали призупинення консульських послуг за кордоном для українських чоловіків мобілізаційного віку “складним питанням”.

Доля громадян України – насамперед її справа. Українському урядові “слід уважно діяти щодо цього питання”, заявив офіційний представник дипломатичного відомства США у Брюсселі Деніел Сайзек у коментарі “Радіо Свобода”.

У нього запитали, чи будуть США допомагати повертати українських чоловіків додому.

“Уряд України має право визначати свою політику. Немає жодного рішення чи позиції досі від уряду США – допомоги чи не допомагати Україні в цій галузі”, – відповів він.

Сайзек зазначив, що Європа, і певною мірою США теж, – вітали українців, які вирішили, що їм та їхнім родинам потрібно було виїхати з України, і це була ще одна важлива частина підтримки.

“Водночас правильно, що уряду України потрібно інтенсивно та серйозно вивчати ситуацію. І ситуацію щодо людей для ЗСУ “, – резюмував представник Держдепартаменту.

Українські консульства за кордоном призупинили надання послуг українцям призовного віку, окрім оформлення документів для повернення до України.

Кабінет міністрів заборонив видавати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт чоловікам за кордоном віком від 18 до 60 років.

Ці документи дозволили отримувати лише у територіальному органі чи територіальному підрозділі міграційної служби.

Газета

Схожі записи

Росія намагається зірвати проведення саміту миру — Зеленський
У Мін’юсті заявили, що перші мобілізовані в’язні вже взяли в полон окупанта
Чиновник одеського ТЦК заробив на ухилянтах мільйон доларів: розкрито схему

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *