Центр стратегічних комунікацій (Стратком) Збройних сил України оприлюднив інфографіку уражень російських засобів протиповітряної оборони в окупованому Криму за травень-червень.
«Загальна кількість окремо уражених систем ППО – близько 15. Зокрема, уражені дивізіони ППО в модифікаціях С-300, С-350, С-400. Знищені десятки пускових установок зазначених систем, більше 15 радіолокаційних станцій, понад 10 пунктів управління», – повідомляє у телеграмі Стратком.
Російська сторона про свої втрати техніки не повідомляє.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) 14 червня припустив, що російські військові через українські удари можуть перекидати більше систем протиповітряної оборони до окупованого Криму, що зробить їх вразливими для подальших атак.
Перед цим аналітики ISW заявляли, що українські сили своїми ударами в окупованому Криму можуть намагатися послабити російську ППО, що могло б дозволити Україні більш ефективно використовувати пілотовану авіацію (а саме з використанням винищувачів F-16) у довгостроковій перспективі.
12 червня Генштаб ЗСУ повідомив, що українські сили обстріляли одну батарею ППО С-300 і дві батареї ППО С-400 поблизу Бельбека і Севастополя в окупованому Криму.
Перед цим у ЗСУ повідомляли, що вночі 10 червня Сили оборони України завдали ударів по російському дивізіону зенітно-ракетного комплексу С-400 у районі Джанкоя і двох С-300 біля Чорноморського і Євпаторії.
Починаючи з серпня 2022 року у Криму майже щодня чути звуки вибухів. В інтерв’ю Радіо Свобода в серпні минулого року очільник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов заявив про здатність українських сил досягти будь-якої точки окупованого Криму для ураження противника. За його словами, для деокупації Криму є багато різних варіантів, але «без військових, бойових дій це неможливо».