• 10.09.2024 14:38

Навіщо Путін поїхав в Північну Корею і чим це загрожує Україні

Вт, 18 Червня в 12:48

Сьогодні розпочинається дводенний візит Володимира Путіна до Північної Кореї, який стане другою в історії поїздкою глави російської держави до Пхеньяну. Що може бути на порядку денному переговорів Путіна та Кім Чен Ина

Війна з Україною зблизила Москву та Пхеньян, і справа не лише у північнокорейському озброєнні, яке так потрібне Росії. Хоча вже відомо про постачання Росії північнокорейських ракет та снарядів.

Кім Чен Ин запросив Путіна до Північної Кореї після свого візиту до Росії у вересні минулого року.

Якщо попередня зустріч лідерів мала на меті закласти основу для їхніх відносин, то цей візит продемонструє досягнутий прогрес.

Зустріч Путіна й Кіма привертає увагу світової спільноти, зокрема, через можливу військову співпрацю.

Очікується також зміцнення зв’язків у культурній, сільськогосподарській, економічній та туристичній сферах.

Ще одним важливим аспектом є ставлення Путіна до обміну передовою зброєю та ядерної програми Північної Кореї.

Професор Університету північнокорейських досліджень у Південній Кореї Кім Дон Йоп вважає, що візит Путіна має радше символічний характер.

На його думку, Росія усвідомлює необхідність відновлення зв’язків з Південною Кореєю і навряд чи піде на провокаційну співпрацю з її сусідом – КНДР.

Росії потрібна зброя для війни в Україні

Російське вторгнення в Україну, що триває понад два з половиною роки, робить Північну Корею й Росію все більш залежними одна від одної.

КНДР, одна з найізольованіших держав у світі, може повернутися до економічного зростання, оскільки, як зазначають спостерігачі, постачання зброї для підтримки вторгнення Росії в Україну поповнять її державну скарбницю.

National Guard of Ukraine soldiers fire a howitzer towards Russian troops in Donetsk region
Підпис до фото,Нещодавно США дозволили Україні завдавати обмежених ударів по РФ американською зброєю

Професор Нам Сон Ук з Корейського університету вважає, що ключовим пунктом порядку денного переговорів Володимира Путіна з Кім Чен Ином буде “кількість зброї, яку КНДР може надати Росії”.

Він вважає, що дискусії можуть вийти за рамки короткострокових угод щодо звичайних озброєнь. Дві країни імовірно домовляться про тіснішу військову співпрацю, включаючи спільну розробку систем озброєння.

Очікується, що в обмін на зброю Північна Корея захоче не лише постачання продовольства й палива.

Після невдалого запуску військового розвідувального супутника КНДР може запросити технічну допомогу Росії в аерокосмічних технологіях, прогнозує Нам.

Оскільки Пхеньян є потужним центром космічних технологій, допомога Росії мала б вирішальне значення для успішного запуску нових супутників.

Також очікується, що Північна Корея шукатиме підтримки Росії в удосконаленні своїх розвідувальних супутників та розробці атомних підводних човнів.

Що ж до ядерної зброї, то будь-які дискусії на цю тему навряд чи оприлюднять, вважає професор Нам.

Путіну не подобається, що західна зброя потрапляє в Україну й загрожує материковій частині Росії. Він регулярно натякає на можливе використання ядерної зброї.

Однак співпраця в ядерній галузі або спільне використання ядерної зброї на Корейському півострові та в Північно-Східній Азії спровокує негативну реакцію з боку сусідів КНДР та Сполучені Штати, каже Нам.

Росія потребує робочої сили, Північна Корея – іноземної валюти

Росія й Північна Корея, ймовірно, обговорять розширення економічної співпраці.

Професор Канг Донг Ван каже, що Пхеньян зараз найбільше потребує від Москви “валютних надходжень”. Це підвищує ймовірність того, що Північна Корея може відправити до Росії своїх працівників.

BBC

Схожі записи

«Мирний план» Шольца. Про що мова та як реагують Київ і Москва — ВВС Україна
РФ не піде на переговори, доки ЗСУ залишаються на Курщині, – Шойгу
У Варшаві назвали умову, за якої Польща могла б збивати російські ракети над Україною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *