Іноземні ЗМІ повідомили, що канцлер Німеччини Олаф Шольц готує «мирний план» для України, який нібито передбачає збереження за Росією раніше захоплених українських територій. У Києві та Москві вже на це відповіли. Усі деталі зібрала редакція ВВС Україна.
В понеділок іноземні ЗМІ повідомили, що канцлер Німеччини Олаф Шольц готує «мирний план» для України, який нібито передбачає збереження за Росією раніше захоплених українських територій. У Києві та Москві вже на це відповіли.
Новину про «мирний план» Шольца опублікувала 9 вересня італійська газета La Repubblica.
Як пише видання, Шольц планує увійти в історію як «канцлер миру», використавши війну в Україні, щоб повернути втрачені позиції.
«Приголомшений нищівними результатами виборів у Тюрінгії та Саксонії і переслідуваний дедалі наполегливішими чутками про можливу поразку 22 вересня в Бранденбурзі, канцлер вирішив розіграти українську карту, щоб вибратися з глухого кута», — пише видання.
Посилаючись на джерела в парламенті автори матеріалу пишуть, що канцлер Німеччини працює разом із деякими однопартійцями «над свого роду «Мінськими угодами», які передбачають можливість передачі частини української території Москві.
Сам Шольц офіційно не коментував цю інформацію. Однак напередодні в інтервʼю німецькому каналу ZDF заявив, що наступна мирна конференція має пройти за участю Росії і що він обговорив це питання з президентом України Володимиром Зеленським, з яким у нього «хороші» стосунки.
«Я вважаю, що зараз настав момент, коли нам також потрібно обговорити, як ми можемо вийти з цієї ситуації війни та досягти миру швидше, ніж здається зараз», — сказав німецький лідер.
Як відреагували в Україні та Росії
Андрій Єрмак опублікував у своїх соцмережах пост, який, вочевидь, є відповіддю на публікацію італійського видання.
Керівник Офісу президента України підкреслив, що Україна погодиться на мир тільки за умови повернення всіх її територій.
«Виключно українська „формула миру“, норми міжнародного права, територіальна цілісність та суверенітет України. Це єдиний шлях до справедливості», — написав Єрмак в телеграмі.
У червні цього року Україна провела глобальний саміт миру, в якому взяли участь близько сотні країн. Росія в ньому участі не брала.
Учасникам вдалося досягти домовленостей у трьох питаннях — захисті атомних електростанцій, зокрема ЗАЕС, доступу до морських портів і звільнення всіх військовополонених шляхом обміну.
Питання територіальної цілісності України на саміті у Бюргенштоці не розглядалося. Водночас на полях саміту Єрмак наголошував, що позиція України щодо звільнення окупованих територій залишається незмінною.
Пізніше він також заявляв, що Україна готова провести другий саміт миру не раніше, ніж буде завершена підготовка спільного плану з реалізації кожного пункту української «формули миру».