На думку військового, зміст боротьби полягає не лише в тому, щоб воювати і не втрачати українські території, а й у збереженні нації.
Тема мобілізації 18-річних все частіше з’являється в інформаційному просторі. Водночас Україна не може відправити на фронт всю націю. Про це заявив старший лейтенант, офіцер секції оперативного планування з боєм батальйону Свобода Андрій Кривущенко (Бородюля) в етері “Київ24”.
Він зазначив, що поспішати з мобілізацією 18-річних українців немає сенсу.
“Зміст боротьби не лише в тому, щоб воювати і втримуватись, не втрачати наші території, а й у збереженні нації. Коли мова йде про те, що треба зберегти націю, ми не можемо всю націю відправити на фронт, щоб не залишилося тих, кого ми захищаємо, кого треба зберегти”, – підкреслив Кривущенко.
Військовий додав, що після перемоги потрібно відбудовувати Україну й для цього будуть потрібні молоді та світлі голови, які зараз навчаються та стають спеціалістами.
“…Будуть ефективно після таких надтяжких понад 10 років боротьби за нашу Незалежність підіймати нашу країну з колін. Відбудовувати й економічну, і соціальну сторони нашої держави. Тому спішити з мобілізацією 18-річних я не бачу сенсу”, – акцентував Андрій Кривущенко.
Радник президента України Володимира Зеленського Дмитро Литвин також підкреслив, що наразі немає сенсу знижувати мобілізаційний вік. Адже в України не вистачає зброї для того, щоб забезпечити уже мобілізованих солдатів. І головна причина цього – затримки у постачанні військової допомоги з боку західних партнерів.
У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.
24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов’язані громадяни (переважно – чоловіки) віком від 27 до 60 років.