• 22.04.2026 07:36

На Чернігівщині можна побачити рідкісного птаха з Червоної книги – лежня

Сб, 21 Березня в 23:09

На території Чернігівської області мешкає рідкісний птах – лежень, занесений до Червоної книги України. Його вирізняє незвична поведінка та нічний спосіб життя, розповідає Чернігівщина туристична.

Назву птах отримав через свою поведінку – вдень він часто нерухомо лежить або стоїть, майже не рухаючись. Лежень веде переважно нічний спосіб життя, активізується у темний час доби та має добре розвинений слух, що допомагає йому полювати.

Раціон птаха складається з комах і дрібних тварин, зокрема ящірок, жаб та мишей. Завдяки піщано-бурому забарвленню лежень добре маскується у природному середовищі, надаючи перевагу відкритим піщаним або глинистим ділянкам поблизу водойм.

Птах зазвичай веде одиночний спосіб життя, однак у період розмноження утворює пари. Самка має цікаву особливість – після вилуплення пташенят вона відносить шкаралупу подалі від гнізда, щоб не привертати увагу хижаків.

Пташенята народжуються зрячими та вкритими пухом, швидко стають самостійними й уже за кілька місяців залишають гніздо.

Лежень перебуває під охороною не лише Червоної книги України, а й міжнародних природоохоронних конвенцій. Основними загрозами для виду є знищення гнізд під час сільськогосподарських робіт, випасання худоби, а також хижаки – зокрема здичавілі собаки та воронові птахи.

0462

Схожі записи

«Там були певні недоліки»: помічник начальника Чернігівського ТЦК купив JEEP у 8 разів дешевше ринкової вартості
«З побратимами 10 діб тримали позицію у повному оточенні ворога»: історія бійця стрілецького батальйону поліції Чернігівщини на псевдо Майор
Амадор Лопес потрапив у розшук ТЦК: подробиці скандального затримання в Чернігові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *