Лікар Андрій Куціянов працює в КНП «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького» з серпня 2005 року. Наразі очолює неврологічне відділення.
Директор медустанови Олександр Костирко з великою повагою ставиться до свого колеги А. Куціянова. Навесні Олександр Михайлович, надаючи інтерв’ю журналісту «УН», підкреслив: «Наразі в нашій лікарні потужно розвивається неврологічний напрямок – лікар Андрій Куціянов шукає нові підходи до пацієнтів з гострим порушенням кровообігу, зокрема, впроваджує систему тромболізісу». І намагався розповісти, що таке – цей самий тромболізіс, і чого Ніжинська міська лікарня так пишається тим, що його запровадила. Але тоді тема журналістського матеріалу була інша, а часу обмаль, тому довелося відкласти цю розмову на пізніше.
І ось, напередодні професійного свята медпрацівників, саме час згадати про лікаря А. Куціянова та «його» тромболізіс.
Спочатку – трішки про лікаря. Андрій Михайлович прибув до Ніжина з Полтави, де народився і згодом закінчив лікувальний факультет Полтавської стоматологічної академії.
«Бойове хрещення» пройшов, ще будучи студентом, коли підробляв медбратом в реанімаційному відділенні при учбовому закладі – лікар часто пригадує перші безсонні ночі під час чергувань, перших пацієнтів…
Оскільки молодий фахівець А. Куціянов отримав «вільний» диплом, він мав можливість сам обирати подальше місце роботи. І він обрав Ніжинську центральну міську лікарню.
Розпочинав з дитячої поліклініки. Згодом йому довірили стаціонар, а вже в 2010 році, коли завідувач неврологічного відділення Федір Олександрович Єрмак вийшов на пенсію, очолив це відділення. До речі, Ф. Єрмак не покинув лікарню – досі працює пліч-о-пліч з іншими досвідченими колегами: Сергієм Михайловичем Галатою та Тетяною Олександрівною Прудько. І, звичайно ж, – з Андрієм Михайловичем Куціяновим – лікарем вищої категорії.
Крім чотирьох лікарів, у неврологічному відділенні «несуть службу» 22 медсестри та 16 санітарок. «Колектив у більшості жіночий, але дружний. З усіма знаходимо спільну мову», – підкреслює завідувач відділення.
Тепер – трішки про роботу. Один з пріоритетних напрямків, яким наразі Національна служба здоров’я України надає перевагу, підписуючи пакети з медустановами, це інсультний. Такий пакет підписано НЗСУ з Ніжинською міською лікарнею.
Згідно з цим пакетом, лікарня обслуговує 17 територіальних громад. Найвагоміші з них – Ніжин, Бахмач, Борзна, Носівка. Обсяг роботи – величезний.
Щодо тромболізісу. За своїм змістом це – внутрішньовенна ін’єкція ліків, які мають властивість швидко розчиняти тромб, що перекриває доступ крові (кисню) до ділянки головного мозку. Застосовується вона у перші 3–4,5 години розвитку хвороби, коли мозок ще не зазнав незворотніх змін внаслідок закупорки судини.
Починаючи з 1 квітня поточного року (з того часу, як було підписано інсультний пакет з НСЗУ), у Ніжинській міській лікарні було зроблено 18 процедур тромболізісу, 16 з яких провів лікар Андрій Куціянов. Тобто таким чином було врятовано 18 людських життів! А взагалі скількох пацієнтів врятовано за весь період роботи! А скільки ще поправили своє здоров’я! Десятки? Сотні?
18 – це найбільший показник по всій Чернігівській області. Після Ніжина слідує Коростень, де зроблено вісім процедур тромболізісу за вказаний період, Чернігівська обласна лікарня – чотири процедури та друга і третя Чернігівські міські лікарні – по дві процедури.
Отже, недарма директор Ніжинської міської лікарні О. М. Костирко з такою пошаною ставиться до лікаря А. М. Куціянова. І не тільки він, а й весь колектив медзакладу. Від врятованих та полікованих пацієнтів та їхніх родин – особлива подяка і низький уклін.
Хай щастить Вам, Лікарю! І всім тим, хто рятує людські життя!
Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук
Фото автора
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram