Тема знищення річки Остер, що протікає Чернігівщиною час від часу піднімається як в місцевих, так і в обласних ЗМІ. Статті виходять, когось карають, а потім знову “по колу”. Все через те, що контроль за природоохоронними територіями вздовж річки на низькому рівні, або взагалі відсутній. І тут питання до влади області, яка контролює річкове господарство, а воно в свою чергу – зони.
Примітка: Водний кодекс України забороняє розорювати заплави малих річок (річки з площею водозбору до 2 тис. квадратних кілометрів) та прибережні захисні смуги.
Що ж коється на Чернігівщині?
В річці Остер мало води. З кожним роком глибина зменшується, а все тому, що території оранок збільшуються. На цю проблему в соціальній мережі Фейсбук звернула увагу Olesya Morgunets-Isaenko, інформує сайт ВКорінь.
А починається річка в селі Біловежі Перші, що на території Бахмацького району Чернігівської області. І дійсно – картина “марсіанська”, а синьої стрічки річки навіть не видно.
І тут нагадаємо, що з метою охорони водності малих річок, згідно з Водним кодексом України забороняється: …5) розорювати заплавні землі та застосовувати на них засоби хімізації.. 7) надавати земельні ділянки в заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва.
А тепер щодо того, хто має за цим всім слідкувати.
Кожна людина, зайшовши в мережу Інтернет, може зайти до карт Google і подивитись на стан захисних смуг річки Остер. І тут картина вражає.
Навіть на території Ніжинського району є місце з оранкою, що переходить в захисну смугу річки:
Таку перевірку можуть проводити всі, хто зацікавлені в збереженні річки. А є такі серед прадставників влади?
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram
Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш Telegram