• 25.04.2024 06:33

Ніжинські фахівці коментують, коли закінчиться навала мошок

Чт, 1 Червня в 10:37

Уже більше двох тижнів Чернігівщина потерпає від навали комах, зокрема мошок та комарів. Ці надокучливі крилаті не залишають людей у спокої і в день і у вечірній час. А багато магазинних та аптечних засобів не допомагають від них відбитися

Журналісти MYNIZHYN.com дізнавалися, коли має скінчити цей армагедон. Також ми уточнили, як розмножується мошка, хто кусає (самка чи самець), як саме кусає, чому саме в цьому році їх так багато, чи є в цих комах якісь природні вороги (хто ними харчується)?

Отже, яка причина, якщо говорити про екологію? Розібратися із цим питанням нам допоміг кандидат біологічних наук із Ніжина – Сергій Пасічник 

«Всі стадії розвитку мошки (яйця, личинка, лялечка), окрім імаго*, проходять у воді. У великих водоймах (наприклад Остер) личинками мошок харчуються різні риби та личинки комах, тому зазвичай більшість з них не доживає до дорослої стадії. У звичайні роки не спостерігається такої кількості цих кровососів, до речі як і комарів. Але цієї весни йшли рясні дощі, створилося багато тимчасових водойм, де личинки мали всі шанси вижити і перетворитися на дорослих. Тому і виник такий популяційний вибух» – говорить Сергій Пасічник.

– А хто кусає самка чи самець?

– Самкам потрібна кров, бо іншим шляхом їм не здобути білки для формування яєць. Тому вони кусають, причому їх ротовий апарат пристосований не для проколювання, як у комара, а для вигирзання шматочка шкіри. Плюс вони вприскують гемолітичні ферменти, на які у багатьох людей алергія. Тому і такий болючий ефект.

– І скільки ще терпіти надокучливих комах?

– Дорослими мошками харчуються деякі птахи (плиски, ластівки та інші). Але вони не можуть швидко скоротити їх чисельність, а вік існування дорослих мошок 3-4 тижні.

Тому ми будемо змушені терпіти цих набридливих комах ще десь 1,5-2 тижні.

І насамкінець:

(*Іма́го — доросла стадія індивідуального розвитку комах та деяких інших членистоногих – авт.)

Отже, мошки ще продовжуватимуть докучати приблизно аж до середини червня.

Май Ніжин

Схожі записи

У Ніжині вандали викрали саджанці магнолій
Маленький волонтер купив 10 турнікетів за гроші, які батьки давали на шкільні пиріжки
Керівник КП в Ніжині може сісти за ґрати на 12 років, бо переплатив за генератори понад 5 млн грн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *