• 30.05.2024 03:14

У громаду на Чернігівщині залучено мільйон гривень грантів

Ср, 21 Вересня в 0:35

Один мільйон гривень на реалізацію двох проєктів залучила громадська організація “Лампа” зі Сновської громади за підтримки U-LEAD.

На реалізацію проєкту підтримки гуманітарних потреб дітей прикордонних сіл громади та внутрішньопереміщених осіб Данська рада біженців виділила 17 тисяч євро. А на проєкт розвитку молодіжного руху громади “YuothUp” та ЮНІСЕФ направлять 478 тисяч гривень.

“Коли нашу громаду звільнили від російських військ ми почали писати проєктні заявки, щоб залучити гранти на відновлення. І не лише інфраструктури, а перед усім громадської активності. За ці місяці ми написали 7 проєктних заявок із яких 3 отримали фінансування. Це неймовірно. Ми дуже вдячні U-LEAD за їх допомогу та підтримку в написані цих двох проєктів. Навчання та практична допомога дали свої результати”, – каже Ірина Мудурс, заступниця начальника відділу економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради.

Проєкт підтримки дітей та ВПО передбачає закупівлю 500 наборів продуктів для сімей із прикордонних сіл громади, а також 300 наборів для учнів. Триватиме проєкт 3 місяці, але громадська організація ще отримає від грантодавця річний експертний супровід для зростання спроможності команди. Другий проєкт спрямований на розвиток молодіжного середовища та громадського активізму мешканців. Так у місцевому молодіжному просторі “Сам” створять фотостудію, а протягом 3 місяців триватимуть навчання для молоді громади з питань психологічної витривалості, суспільної згуртованості
та патріотичного виховання. За кошти гранту куплять фотоапарт, додаткове обладнання та проведуть навчальні тренінги. 

“Після звільнення області ми обрали декілька громад і почали працювати із фахівцями над розробкою проєктів. І ми побачили наскільки ефективними є такі практичні заняття, коли ми описуємо ідею громади в проєкт та шукаємо ресурси для її реалізації. Ірина Мундурс починала свою роботу проєктної менеджерки з навчань в нашому офісі ще у 2017 році. Сьогодні ми бачимо результат цієї роботи”, – наголошує Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу U-LEAD.

Сосницька, Сновська, Горонянська та Прилуцька громади отримали таку підтримку U-LEAD. Всього підготували чотири проєкти із них два від Сновської громади й обидва отримали фінансування.
Пані Ірина Мундурс також є однією із засновниць громадської організації “Лампа” і спільно з Олександром Гончаренком та Антоном Олефіренком готували ці проєктні заявки з експертом Володимиром Бойком, та командою Регіонального офісу U-LEAD в Чернігівській області.

“В проєктній роботі важливі фахівці, які зможуть якісно описати ідею. Ірина Мундурс починала у 2017 році, і тоді було складно комунікувати із колегами в роботі над проєктами. Але вже зараз це дієвий механізм, де вся команда ради й громадська організація знають всі нюанси”, – каже Володимир Бойко, експерт U-LEAD.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

myNizhyn

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Схожі записи

На сцені було гаряче: у Ніжині відбувся благодійний концерт
На Ніжинщині жінка хотіла «грошову допомогу», натомість втратила 30 000 грн
У Ніжині великодні дарунки отримали діти з інвалідністю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *