• 17.04.2025 20:09

Історія ніжинця, командира мінометного відділення: «Окупанти рознесли увесь дев’ятий поверх, ми дивом вижили»

Ср, 4 Жовтня в 0:15

Наш сьогоднішній герой на короткий час приїхав у відрядження до свого рідного міста Ніжина, щоб почерпнути сили для наступної поїздки на Схід.

Колишній учень Ніжинської гімназії № 3 із радістю погодився на інтерв’ю  з журналістами MYNIZHYN.com.

У мирному житті хлопець працював за кордоном, після закінчення інституту –  у Києві. До повномасштабного вторгнення мав роботу у Чехії на автомобільному заводі. Вирішив піти добровольцем в ЗСУ тому, що не міг просто сидіти склавши руки, коли таке відбувається в рідній країні!

Андрій Абдуллін (позивний “Хокаге”)— командир мінометного відділення окремої Президентської бригади ім. Богдана Хмельницького.

Це окрема військова частина у складі Сухопутних військ Збройних сил України.
Військовослужбовець розповів, як розпочався його шлях на фронт, чому має такий незвичайний позивний “Хокаге”; поділився загальними особливостями роботи мінометника, кріповими історіями з фронту.
І звичайно ж, ми не могли не запитати, чи зайняте серце командира?

Про все це детальніше у нашому матеріалі:

– Із чого розпочався твій шлях на фронт?
– В першу чергу, я записався до військкомату, декілька тижнів мені ніхто не телефонував і я вирішив прийти до нього знову. “Штормив” цей військкомат 2 чи 3 рази, вже точно не пам’ятаю. Кожного разу мені відповідали “Не хвилюйся, підеш!” А потім, в один момент вони мені зателефонували і повідомили,  що є можливість піти в Ніжинський стрілецький батальйон. Наступного дня я вже приїхав з речами але виявилося, що так, як я не проходив строкову службу, мені необхідно пройти навчання на Заході країни. Там же я пройшов медичні курси за протоколом MARCH, які не раз виручали в бойовій обстановці.(MARCH – це алгоритм дій та надання першої медичної допомоги в бойових умовах – авт.)
– Хто навчав? Наші спеціалісти чи закордонні?
– 
Наші, у нас були дуже круті інструктори!
– Чи складно було освоїти роботу мінометника?
– Коли мені сказали “Будеш мінометником!”, для мене це було не цікаво, бо я хотів щоб дали автомат і я почав “мочити русню”! Але через тиждень освоївся, скажімо так – втягнувся.
– Яка специфіка роботи мінометника (в загальних рисах)?
– Ми приходимо на позицію, розкладаємо міномет, нам кажуть координати, ми наводимо і відпрацьовуємо по окупантах.

– Чому маєш такий позивний, що він означає?
– Хокаге — це з японського аніме “Наруто”. Я є його великим фанатом. У перекладі з японської “Хокаге” означає “Тінь вогню”.
У самому аніме символізує найсильнішого лідера (титул) одного із п’яти поселень уявного світу Масаші Кішімото.

– Неодноразово бувши в місцях дислокації окупантів і по тому, що вони після себе лишають, як би ти їх охарактеризував?
– Окупанти — справжні свині, бо окрім безладу вони після себе нічого не залишають. Одного разу під Чорнобилем, коли ми зайшли на позиції де стояли орки, то там був “дикий срач”: їжа в перемішку з їхнім особистими речами, пропагандистськими газетами. Уже не згадаю точно назву, ніби “Красная Москва” чи якось так.


На фото – те, що лишилось після окупантів.

– Яка історія чи ситуація із військового досвіду найбільше запам’яталася?
– Їх, було дуже багато. Один із таких моментів – це коли ми були в Бахмуті на бойовому чергуванні, почався ворожий арт-обстріл. Нас обстрілювали з “Піонів”— це самохідна артилерійська установка калібру 203 міліметри. Ми у цей час знаходилися у підвалі вже нежилої багатоповерхівки і русня “трощила” саме по нашому будинку. Вони знесли увесь дев’ятий поверх і влучили в наш проліт. Падали уламки плит, кам’яні глиби приземлялися на землю…У нас були відкриті двері ми все це бачили і думали, як нам вибиратися, якщо засипле. Нас просто дивом тоді не завалило.

Фото: після фосфорного обстрілу

– Чи страшно знову повертатися на Схід?
– Повертатися на Схід не страшно, але трохи сумно, тому що багато часу проводиш з близькими, друзями, яких давно не бачив, до яких заново звик. Страху немає, тільки сум.
– Кому б хотів подякувати?
– Найперша, велика подяка — волонтерам! А ще, союзникам України, які дають багато засобів ведення вогню. Ми поступово переходимо на іноземне озброєння. Але неможливо закрити усі потреби одразу. Автівки на фронті взагалі довго не живуть. Завжди є потреба в пікапах і багі.

Те, як виглядає авто побратима після ворожого обстрілу.

– Не могли не запитати, чи вільне серце молодого командира?
– Серце поки вільне. Мало часу проводжу в цивільному житті. Але стосунки на відстані можна було б спробувати.
– Що б найперше зробив після нашої перемоги?
– Це точно можна говорити? (сміється – авт.) Якщо серйозно, то розділю перемогу зі своїми побратимами, згадаємо усіх хто загинув…Коли повернуся додому, то зустрінуся з близькими та друзями і добряче відсвяткуємо! Можливо, не один день будемо розділяти цю перемогу (посміхається – авт.).

Розквітає вишня на фоні обпаленого війною будинку

Спілкувалася Тетяна Красновид
Фото з архіву бійця, Май Ніжин

Схожі записи

Нетверезий водій намагався відкупитися від ніжинських патрульних 400 доларами
На Ніжинщині під колесами потяга загинув чоловік
На Чернігівщині чоловік вбив через ревнощі товариша та втік до столиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *