• 23.05.2024 20:34

Допоможемо Чернігівцю Олександру нагородити своїх заступників

Пн, 25 Квітня в 16:44

Часто можна почути: “Навіщо та математика? Вона не знадобиться.” Сьогодні покажемо застосування математичних знань на практиці. Розглянемо таку задачу:

Чернігівець Олександр став самою головною людиною в невеличкому красивому та затишному містечку. Призначив собі цілих трьох замісників по одним і тим же питанням, які були його друзями. Рівень фаховості у його замів Федора, Сергія та Ірини був однаковий. Наближається чергове свято і потрібно друзів нагородити трьома відзнаками: орденом, грамотою та листом-вдячністю. У Олександра виникла проблема яким чином це зробити, адже всі колеги мають приблизно один рівень професіоналізму. Скільки варіантів нагородження є у керівника?

Важливо вміти перевести задачу на мову математики. Тобто є три елементи і потрібно їм присвоїти інші три предмети. Тобто відповіддю буде кількість перестановок з трьох елементів або іншими словами, скількома способами можна впорядкувати трьохелементну множину. Зрозуміло, що це P3 = 3!=1*2*3=6 способів. Звісно, дану задачу можна виконати простим перерахунком, не знаючи про існування перестановок. Тобто, маємо Федір(Ф), Сергій(С) та Ірина(І) мають отримати три відзнаки. Перерахуємо їх: {Ф,С,І}; {Ф,І,С}; {С,І,Ф}; {С,Ф,І}; {І,С,Ф};{І,Ф,С}. Як бачимо їх дійсно 6.

Більше прикладів (і не тільки на перестановки, а й на інші сполуки розглянемо на заняттях). Для індивідуальних онлайн-занять(та оффлайн, Київ) записуйтесь +380681070419. Ціна знижена і становить поки всього 300 грн/год. (Умова задачі вигадана. Будь-який збіг з реальними людьми є випадковістю.)

Євген Ткаченко

Отримуйте актуальні новини першими – підписуйтесь на наш  Telegram

Читати по темі:

Допоможемо чернігівцю Олександру

Євген Ткаченко: Про прибирання житла

Євген Ткаченко: Чому рулетку називають “колесом диявола”?

Євген Ткаченко: “Чи можна передбачити смерть?”

Піфагор: “Не бийте собаку. Це душа одного мого друга. Я впізнав її по голосу.“

Євген Ткаченко: Чи реально виграти в лотерею Джекпот?

Євген Ткаченко: Навіщо нам в житті відсотки?

Євген Ткаченко: Обкладаємо плиткою стіну кухні

Схожі записи

Враження туристки від Відня. Фото
Туристка: Шрі-Ланка. Іноді шлях в 30 км займає пів дня
Турист: “Острів, де всі жителі щиро радіють життю попри повсюдну бідність”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *